Tinder: Używany przez wszystkich klasyk

Badoo: Międzynarodowa społeczność szukających miłości

CechaTinderBadoo
Oceny3,7 gwiazdki w Apple Store4,5 gwiazdki w Apple Store
Liczba użytkowników– około 57 milionów użytkowników;
– 70% użytkowników to mężczyźni;
– najczęściej wykorzystywany przez osoby w wieku 30-44 lat
– około 60 milionów użytkowników;
– około 73% użytkowników to mężczyźni;
– najczęstszy przedział wiekowy to 28-38 lat
Do czego wykorzystywany?Do trwałych związków, znajomościDo trwałych związków, szybkich romansów
Aplikacja mobilna?TakTak
Obsługa klienta?Formularz na stronie, telefonicznie lub mailowoFormularz na stronie, kontakt mailowy
Darmowa i płatna wersjaIstnieją obie, aplikacja i założenie konta, oraz korzystanie jest darmoweIstnieją obie, darmowa wersja umożliwia nawiązywanie znajomości, pisanie do ludzi
CennikTinder Plus: 4,99$ miesięcznie
Tinder Gold: 14,99$ miesięcznie
Tinder Platinum: 19,99$ miesięcznie
12,99$ miesięcznie
Najważniejsze cechy1) Świetna i przejrzysta aplikacja mobilna. 2) Możliwość połączenia konta z Instagramem i pobranie zdjęć na profil.
3) Płatne wersje dodają wiele zalet, ale nie są wymagane.
4) Możliwość nawiązania wideo czatu.
1) Użytkownicy z całego świata.
2) Płatna wersja dosyć tania, nie jest też niezbędna do korzystania z aplikacji.
3) Możliwość dodania informacji na profilu na temat czego szukamy w aplikacji.

Randkowanie internetowe  – gdzie lepiej zacząć?

Przeglądając internet z pewnością natrafiłeś na informacje o dwóch bardzo popularnych serwisach z randkami – Tinder oraz Badoo. O ile ten drugi na rynku jest znacznie dłużej, bo aż od roku 2006, Tinder od pewnego czasu jest twarzą internetowego randkowania. Chcemy pomóc ci w podjęciu decyzji, co wybrać – Tinder czy Badoo.

Badoo vs Tinder – która z aplikacji jest lepsza?

By to zrobić, przygotowaliśmy porównanie kilku najważniejszych cech obu serwisów. Dzięki temu będziesz mógł szybko zorientować się, w jakich kategoriach wygrywa dana aplikacja, a także która jest lepsza generalnie! 

Łatwość w korzystaniu i design aplikacji

Pierwszą rzeczą, na jakiej chcemy się skupić, jest design obu aplikacji. Tinder był programem, który spopularyzował szybkie randkowanie i poznawanie ludzi poprzez polubienia oraz przesuwanie w jeden z boków ekranu. Dzięki temu samo przeglądanie profili jest łatwe, szybkie i wygodne – chociaż promuje głównie przeglądanie zdjęć. By zobaczyć opis czy charakter danej osoby należy rozwinąć opis jej profilu. 

Badoo działa obecnie na podobnej zasadzie, również umożliwiając szybkie odrzucanie i zatwierdzanie potencjalnych partnerów. Mimo wszystko jednak, porównując Polska tinder czy Badoo, jesteśmy zdania, że to Tinder jest aplikacją lepiej przemyślaną i przygotowaną. 

W kategorii wygrywa: Tinder

Tinder

Zakładanie konta

By móc korzystać z tych programów, należy mieć na nich konto. Zakładanie go na Tinderze jest bardzo proste – możemy je stworzyć przy pomocy konta Google, Facebooka lub też klasycznie, zakładając nowe konto od podstaw. Niezbędne będzie podanie naszego imienia i innych podstawowych danych. Tinder pozwala też na integrację z Instagramem, co umożliwia pobranie naszych zdjęć i dodanie ich do profilu automatycznie. 

Badoo także oferuje możliwość założenia konta za pomocą mediów społecznościowy – daje on jednak większy wybór, gdyż oferuje zakładanie konta za pomocą kilku dodatkowych serwisów. Jest tutaj jednak i Facebook i Google. Nie umożliwia jednak pobrania zdjęć z Instagrama. Samo zakładanie kont w obu serwisach jest szybkie i łatwe, wymaga też tych samych informacji. Przez to postanowiliśmy, że w tej kategorii będziemy mieli remis! 

W kategorii wygrywa: Remis

Ustawienia konta oraz możliwości wyszukiwania

Zakładając konto w obu serwisach możemy dodać informacje o sobie, takie jak nasze zainteresowania, pasje, hobby. Jakiej muzyki lubimy słuchać, czy filmy, które ostatnio oglądaliśmy. Tinder jest w stanie pokazać nam, jakie wspólne zainteresowania mamy z osobą, z którą piszemy. Nie jest jednak możliwe wyszukiwanie użytkowników. Aplikacja sama ich nam podsunie. 

Badoo również nie oferuje możliwości wyszukiwania konkretnej osoby. Aplikacja ta także pozwala na dodanie różnych informacji o nas do naszego profilu. Oprócz tego aplikacja, szukając potencjalnych par dla nas, może wyszukiwać osoby o tych samych preferencjach co my – jeżeli zaznaczyliśmy, że interesuje nas stały związek, otrzymamy osoby, które również szukają czegoś na stałe.

W obu aplikacjach szukać można też użytkowników w określonym przedziale wiekowym, często starszych od nas. Oprócz tego możemy wyszukiwać użytkowników w tym samym mieście, jak i oddalonych od nas o wiele kilometrów.

W kategorii wygrywa: Badoo

Badoo konto

Jakość połączeń oraz sukcesy innych par

Czy aplikacje te sprawdzają się, jeżeli chodzi o umożliwianie nawiązywania prawdziwych relacji? Jak najbardziej. Tinder chwali się tym, że około 30% wszystkich użytkowników nawiązało relacje, które zakończyły się ślubem. Biorąc pod uwagę, jak wielu użytkowników Tinder posiada, taka liczba jest naprawdę duża! Sami korzystający z aplikacji również są zdania, że pary, które podsuwa im Tinder są dobrze dobrane i trafiają w ich gusta.

Co mówią użytkownicy Badoo? Tutaj zdania są podzielone, ale to też przez to, że nie każdy szuka tego samego. Aplikacja nie podaje dokładnych liczb, natomiast eksperci szacują, że około 25% wszystkich relacji z Badoo przetrwało dłużej niż kilka lat. Nie każdy korzystający z Badoo chce jednak długiej relacji – stąd dosyć duża możliwość filtrowania i doprecyzowywania tego, czego dokładnie się szuka od drugiej osoby.

W kategorii wygrywa: Tinder

Tinder sukcesy innych par

Bezpieczeństwo

Obie aplikacje są bardzo bezpieczne. Mimo tego, że pokazują, z jakiego miasta czy regionu jesteś, nigdy nie zdradzają twojej dokładnej lokalizacji. Nie pokazują też twojego nazwiska, numeru telefonu czy adresu email. Jeżeli nie będziesz chciał kontynuować danej relacji w aplikacji, bez problemu skasujesz parę i uniemożliwisz kontakt osobie, która była np. nieprzyjemna czy niemiła. 

Aplikacje, dzięki temu, że wymagają podania numeru telefonu czy informacji o sobie skutecznie walczą też z oszustami. Oczywiście, są ludzie, którzy są w stanie ominąć te ograniczenia i zabezpieczenia, jednak większość ludzi, których tam spotkasz będzie prawdziwa. Dzięki temu oceniamy obie aplikacje tak samo w tej kategorii – są one bardzo bezpieczne!

W kategorii wygrywa: Remis

Najważniejsze cechy

Przechodzimy do najważniejszej kwestii, czyli unikatowych cech obu aplikacji. Pierwszą przewagą Tindera jest możliwość nawiązywania połączeń wideo, już po nawiązaniu pary. Oprócz tego pozwala on też na wysłanie specjalnego polubienia, które poinformuje użytkownika, że jesteś nim zainteresowany. Płatna funkcja pozwala też na dodanie specjalnej wiadomości do tego polubienia. Jeżeli posiadasz płatną wersję możesz też przeglądać użytkowników z całego świata, a nie wyłącznie z okolicy. Oprócz tego, aplikacja pozwala też na sprawdzenie, kto polubił cię czy umożliwia szybkie weryfikacje za pomocą zdjęć, dzięki czemu rzadziej trafisz na oszustów. Warto jednak pamiętać, że większość z tych funkcji jest dodatkowo płatna.

Co oferuje Badoo? Użytkownicy mogą wypromować swój profil, a także wysyłać specjalne prezenty do innych ludzi – emotki czy zdjęcia. Oprócz tego aplikacja pozwala sprawdzić, kto odwiedzał twój profil, a także tworzyć listy ulubionych. Brak tutaj jednak większej ilości specjalnych funkcji, a te, o których wspomnieliśmy, są w większości płatne.

W kategorii wygrywa: Tinder

Tinder cechy

Cennik

Skoro wspomnieliśmy już o funkcjach specjalnych, porównując Badoo czy Tinder wykop należy jeszcze omówić cenniki aplikacji. Tinder posiada aż 3 specjalne subskrypcje:

  • Tinder Plus: 4,99$ / 14,99$ / 19,99$ – za 1 / 6 / 12 miesięcy
  • Tinder Gold – 14,99$ / 44,99$ / 59,99$ – j.w.
  • Tinder Platinum – 19,99$ / 59,99$ / 79,99$ – j.w.

Co ciekawe, plany te są droższe dla osób powyżej 30 roku życia. Tinder nie doprecyzował, dlaczego tak jest – wiele osób podejrzewa, że aplikacja woli przyciągać młodszych użytkowników. Najdroższy Platinum daje dostęp do wszystkich funkcji opisanych wcześniej, a także do wielu innych, takich jak cofanie polubień, przeglądanie większej ilości profili czy pojawianie się najwyżej w sekcji czatów użytkownika.

Badoo proponuje nieco inne koszty i wyłącznie jedną subskrypcję, której kosz to 9,99$ / 24,99$ / 34,99$ na 1, 3 oraz 6 miesięcy. Co więcej, aplikacja posiada też dożywotnią subskrypcję, której koszt to 59,99$ – jest to najbardziej opłacalna wersja, mimo tego, że posiada te same funkcje, co pozostałe długości. 

Ciężko jest więc wskazać lepszą aplikację w tej kwestii – Tinder oferuje więcej, ale za większe pieniądze. Premium w Badoo wydaje się z kolei wręcz konieczne do posiadania, a nie oferuje zbyt wiele dodatkowych funkcji. 

W kategorii wygrywa: Tinder

tinder cennik

Wsparcie techniczne i obsługa klienta

W obu przypadkach kontakt z obsługą klienta był bardzo poprawny i szybki. Obie aplikacje posiadają specjalne formularze, za pomocą których możemy napisać, omawiając nasz problem. Na odpowiedź należy chwilę poczekać – zwykle do dnia czy dwóch. Żadnym problemem nie było też pisanie po polsku – odpowiedź otrzymaliśmy w tym samym języku. 

Pisać można również mailowo, tam jednak należy bardziej określić nasz problem. Także w tym przypadku odpowiedź przyszła bardzo szybko, w ciągu kilku dni. Śmiało możemy stwierdzić, że obie aplikacje mają bardzo dobre kontakty z klientem.

W kategorii wygrywa: Remis

Co lepsze Badoo czy Tinder? Kto zwyciężył?

Przyszła pora na podsumowanie – kto wygrał ten pojedynek? Mimo wielu remisów bezsprzecznym zwycięzcą zostaje Tinder. Oferuje on po prostu więcej możliwości. Badoo posiada więcej użytkowników, jednak jest to spowodowane długą obecnością na rynku. Tinder wprowadził ogrom usprawnień i uczynił internetowe randkowanie niezwykle prostym, przyjemnym i bezpiecznym. Właśnie dlatego to on zostaje naszym zwycięzcą!