Kismia

✔ Randki na poziomie
✔ Znajomości na całym świecie
✔ Obsługa klienta 24/7

Easytalking

✔ Znajomości w pobliżu
✔ Prawdziwi użytkownicy
✔ 91% zgadza się na spotkanie

Oneamour

✔ Znajomości dla związku
✔ Weryfikacja nowych profili
✔ Nowe recenzje codziennie

Poznań – miasto doznań. Taki slogan pojawił się kilka lat temu i na stałe zagościł w polskiej popkulturze. Poznań ma bowiem do zaoferowania mnóstwo atrakcji, dzięki czemu randki w Poznaniu i okolicy będą spędzone w przyjemnej atmosferze i fajnych okolicznościach przyrody. Każda dzielnica Poznania jest ciekawa, od Grunwaldu, po Łazarz czy Jeżyce – ta ostatnia szczególnie znana dzięki serii książek “Jeżycjada” autorstwa Małgorzaty Musierowicz, która od ponad 40 lat bawi polskich czytelników i wciąż ma się świetnie. Co w takim razie przyciąga turystów, co chwalą tutejsi mieszkańcy? Gdzie zorganizujemy najlepsze randki w Poznaniu? O tym w poniższym artykule.

Randki w Poznaniu

Romantyczna randka w Poznaniu – najważniejsze miejsca

Serwis randkowy w Poznaniu proponuje następujące miejsca i atrakcje:

 • Zielony Ostrów Tumski
 • Rynek Główny z koziołkami
 • Jeżyce
 • Dzielnica Cesarska
 • Wielkopolski Park Narodowy
 • Rogalowe Muzeum Poznania
 • Kolejka “Maltanka”
 • Stary Browar

Oczywiście w całym Poznaniu tych atrakcji jest o wiele więcej, ale wybraliśmy te, które mogą być najciekawsze pod względem randkowym. Zacznijmy więc po kolei!

 1. Ostrów Tumski – jest to wspaniałe miejsce zarówno na randkę z nutką historii, jak i nie tylko. To tutaj wzniesiono pierwszy gród i Katedrę, a w XVI wieku powstała pierwsza akademia humanistyczna, w której kształcili się wybitni adepci z naszego kraju. Znajdują się tutaj 3 muzea: Brama Poznania, Muzeum Archidiecezjalne w Poznaniu oraz Rezerwat Archeologiczny Genius Loci. Istnieje możliwość wykupienia biletu wspólnego na te trzy obiekty, w cenie jedynie 28zł. Dlatego jest to bardzo przystępna opcja zarówno na pierwszą randkę, jak i kolejne – jest to kawał historii w bardzo przystępnym, audiowizualnym formacie.
 2. Rynek Główny – przepiękny rynek z malowniczymi kamieniczkami oraz słynnymi Koziołkami Poznańskimi, które dokładnie w południe wychodzą przy zegarze Ratusza, by stuknąć się wzajemnie rogami. Z koziołkami związanych jest kilka legend ludowych, sama ich historia powstania jest również bardzo ciekawa. Dlatego może to być ciekawy początek randki – wspólne oglądanie koziołków i spacer po historycznym rynku, na którym znajdują się fantastyczne restauracje, warte odwiedzenia.
 3. Dzielnica Jeżyce – to w tej dzielnicy rozwija się akcja ponad dwudziestotomowej sagi Małgorzaty Musierowicz “Jeżycjada”. Jest to urokliwa dzielnica, skrywająca przeróżne restauracje i kawiarnie, oferujące różne smaki regionalne, jak i światowe. Koniecznie polecamy wybrać się na sernik z mango – jedyny w swoim rodzaju, wspaniały zarówno na randkę, jak i nie tylko. Do tego dzielnica ta kryje Stare Zoo oraz Palmiarnię, w której oprócz egzotycznych drzew można spotkać przepiękne, niebieskie motyle.
 4. Dzielnica cesarska, na którą składa się plac Adama Mickiewicza wraz z parkiem oraz główną atrakcją, czyli zamkiem cesarskim, jak również Filharmonią i Teatrem Wielkim, Uniwersytetem Adama Mickiewicza oraz rozmaitymi pomnikami. Zdecydowanie jest to miejsce z charakterem, kryjące w sobie niesamowite historie. Jest tu też miejsce poświęcone pamięci polskich kryptologów, którzy złamali kod Enigmy, dzięki czemu przyczynili się do zwycięstwa aliantów w trakcie II Wojny Światowej.
 5. Wielkopolski Park Narodowy – to przepiękne miejsce dla pasjonatów obcowania z naturą, dające wytchnienie od zgiełku miasta, a umiejscowione bardzo blisko samego Poznania, dzięki czemu stosunkowo łatwo się tam dostać. Wytyczone są tam zarówno szlaki piesze, jak i rowerowe, dzięki czemu możemy zaplanować tam aktywną randkę w pięknych okolicznościach przyrody. Park udostępnia mapę wszelkich szlaków, wraz z zaznaczonymi punktami widokowymi, dzięki czemu bez problemu można sobie zaplanować najwygodniejszą trasę.
 6. Rogalowe Muzeum Poznania – randka na słodko? Czemu nie! Muzeum mieści się na Starym Rynku. Do dyspozycji odwiedzających są pokazy przygotowania rogali świętomarcińskich wraz z degustacją. Muzeum oferuje również pokazy dla większych grup, czy na eventy firmowe, więc może być to opcja na wiele okazji, nie tylko na randkę. Ceny biletów są bardzo przystępne, więc zdecydowanie będzie to opcja na każdą kieszeń i przedstawiona w bardzo ciekawy sposób!
 7. Kolejka “Maltanka” – jest to kolejka, której linia kolejowa ma niecałe 4km długości i jeździ między rondem Śródka a Nowym Zoo. Urocze wagoniki i charakter dawnych lat sprawią, że przeniesiemy się w czasie o kilkadziesiąt lat wstecz. Taka przejażdżka to gratka nie tylko dla miłośników kolei, ale też może być ciekawym punktem randki, bo potem możemy się przejść chociażby do Nowego Zoo. Warto więc sprawdzić rozkład i ceny biletów.
 8. Ostatnim punktem na randkowej mapie Poznania będzie Stary Browar. Jest to połączenie centrum handlowego z galerią sztuki, wybudowane na bazie dawnego Browaru Huggerów. Oprócz olbrzymiej ilości sklepów, można tu znaleźć organizowane koncerty, eventy oraz inne ciekawe wydarzenia, które mogą przyczynić się do ciekawego rozwoju randki.
facet i dziewczyna na randce w kawiarni

Podsumowanie

Poznań jest pięknym miastem, które oferuje ucztę zarówno dla duszy, jak i ciała. Rozmaite zabytki architektoniczne, przepyszne jedzenie oraz bardzo ciekawe szlaki pieszo-rowerowe, przyciąga turystów z kraju i zagranicy. Jest to przyjazne i otwarte miejsce, w którym każdy może się poczuć jak u siebie. Każda dzielnica ma swoje ukryte skarby, które warto zgłębić i poświęcić na nie trochę czasu, dzięki czemu randki w Lodzi będą ciekawe i na pewno będzie na nich o czym rozmawiać!

FAQ

1. Czy w Starym Browarze znajdują się punkty gastronomiczne?

Odpowiedź – oczywiście. Oprócz klasycznych food courtów z fast foodami, do dyspozycji klientów są również restauracje, kawiarnie i cukiernie, a także kluby i bary, więc w zależności od pory zaplanowanej randki można znaleźć bardzo przyjemne miejscówki do posiedzenia i relaksu, bez zbyt pośpiesznej atmosfery klasycznych galerii handlowych.

2. Ostrów Tumski – czy tam jest drogo?

Odpowiedź – to zależy. Ceny restauracji mogą się różnić w zależności, czy taka restauracja znajduje się w samym centrum Ostrowa Tumskiego, czy trochę dalej. Bardzo przystępną opcją są bilety, które upoważniają kupującego do odwiedzin aż trzech muzeów, jest to więc bardzo fajna alternatywa dla klasycznego spaceru, można bowiem poznać kawałek historii, nie przepłacając za to krocia.

3. Czy w Rogalowym Muzeum Poznania można spróbować rogalików?

Odpowiedź – tak jest, zdecydowanie. Prezentowane są pokazy wyrobów rogali świętomarcińskich, wraz z możliwością degustacji, co jest świetną opcją na randkę – bo jest to też element ciekawostki, a nie po prostu rogal na talerzu jak w klasycznej kawiarni. Tutaj można poznać cały proces powstawania takiego słodkiego przysmaku od początku, do końca, jest więc to bardzo fajny sposób na spędzenie wolnego czasu i to w dodatku okraszonego słodkim poczęstunkiem na koniec. Kto wie, może uda nam się poznać recepturę oraz tajne składniki, na które składa się ulubiony przez Poznaniaków przysmak?