Kismia

Platforma randkowa dla rozwiedzionych i samotnych rodziców

Oneamour

Serwis randkowy dla nowo rozwiedzionych osób

Praktycznie każdy zasługuje na drugą szansę. Powody rozwodów bywają różne, mniej lub bardziej złożone, gdzie czasem wina leży po obu stronach, a czasem jedna strona zawodzi totalnie. W każdym razie, dwoje ludzi się rozchodzi. Czy to znaczy, że już nigdy nie mają prawa wejść w związek i nie chodzić na randki po rozwodzie? To, że za pierwszym czy kolejnym razem się nie udało i zostajemy singlami, nie znaczy że nie mamy szansy na miłość. Miłość znajdzie nas sama, ale czasem warto jej trochę pomóc. W dobie internetu, spora część naszego życia dzieje się w sieci. Od zakupów, rozrywki, po randkowanie właśnie. W sieci znajdzie się mnóstwo portali randkowych, które oferują również randki dla rozwodników. O czym pamiętać, decydując się na randkowanie w sieci? Czy warto inwestować w konta premium? Co ciekawego możemy znaleźć w sekcji randkowanie dla rozwodników? O tym w poniższym artykule.

Portal randkowy dla rozwodników

Rejestracja na portalach randkowych dla rozwodników

Podobnie jak w przypadku do innych portali, tak samo i na portale randkowe w Polsce należy się zarejestrować. Zazwyczaj wypełnia się formularz, gdzie zawieramy najważniejsze dane, takie jak:

  • login i hasło
  • oraz dodatkowe, czyli:
  • zdjęcie,
  • zainteresowania,
  • wiek,
  • rejon, w którym się znajdujemy

Po wypełnieniu takiego formularza najczęściej musimy potwierdzić swój adres e-mail i wtedy nasze konto staje się aktywne. Możemy dodatkowo uzupełnić takie elementy, jak:

  1. Ulubiona muzyka
  2. Ulubione jedzenie
  3. Cele do zrealizowania

i wiele innych. Wszystko to ma na celu pomóc zarówno nam w poszukiwaniach, jak i pomóc komuś odnaleźć nas.

Jak randkują rozwodnicy?

Ze względu na swoje poprzednie doświadczenia, na pewno dużo ostrożniej niż osoby, które rozwodu nie mają za sobą. Portal randkowy rozwodników takie osoby właśnie skupia. Bogatsze o doświadczenia, z jednej strony trochę trudniej im przez to zaufać drugim osobom, ale szansa na miłość po raz drugi jest naprawdę warta. Oczywiście, zaufanie zdobywa się z czasem, próbować jednak trzeba. Szukają więc oparcia w tej drugiej osobie, wspólnego frontu, żeby można było iść przez życie w tą samą stronę, lub jeśli szukają wyłącznie jednorazowych przygód – dobrej zabawy bez zobowiązań. Na takich portalach można znaleźć zarówno osoby szukające poważnych związków, jak i osoby, które decydują się na bardziej przygodne rozwiązania. Wszystko zależy od tego, czego oczekują obie strony i warto to ustalić w miarę na początku znajomości.

rozwiedziony facet rozmawia przez telefon

O czym warto pamiętać, randkując po rozwodzie?

Kilka rzeczy nasuwa się na myśl. Pierwsza z nich, to własne przygotowanie do randkowania. To znaczy, czy jesteśmy gotowi, żeby na nowo poszukać kogoś innego? Czy nasz eks już nie zaprząta nam myśli w sposób romantyczny? Jeśli z jakiegoś powodu, ciężko nam pogodzić się z sytuacją i rozwodem, nie można na siłę wchodzić w nowy związek, czy szukać kogoś innego. Czas trochę łagodzi ból rozstania i całego związanego z nim stresu, więc dopiero gdy będziemy czuli się gotowi na to, żeby otworzyć swoje serce i umysł na nową osobę, dopiero warto ruszyć do randkowania.

Kolejna sprawa. Chemia między dwojgiem ludzi jest istotną sprawą, ale sama chemia nie przełoży się automatycznie na deklarację o długich związkach. Być może jedna albo druga strona nie jest gotowa na takie zobowiązanie. Pożądanie rządzi się swoimi prawami i na początku na pewno napędza relację, ale trzeba mieć świadomość, że nie tylko na pożądaniu i chemii opiera się stabilny i trwały związek. 

Pośpiech nie popłaca, a pozory mylą

Tak samo jak trzeba być gotowym na randkowanie, tak samo nie ma co śpieszyć się i przechodzić do “konkretów” na pierwszej randce. Dajmy sobie czas. Po co wszystko przyśpieszać, kiedy żeby poczuć się bezpiecznie i pewnie w relacji, musimy też czuć zaufanie do tej drugiej osoby. Nie warto więc wskakiwać do łóżka komuś, z kim nie do końca pewnie się czujemy.

Jeśli ktoś jest “zbyt idealny” zazwyczaj nie oznacza to nic dobrego. Albo kogoś udaje, bo ma ukryty motyw. Skoro nagle pojawia się przed nami rycerz na białym koniu i spełnia wszystkie nasze pragnienia, zachcianki, poświęca się – czasem może to znaczyć, że ta osoba celowo sobie nas “programuje”. To znaczy, że potem oczekując czegoś od nas, będzie im to o wiele łatwiej od nas wyegzekwować, bo przecież “ja cię obdarowuję prezentami, poświęcam ci czas, a ty nie możesz dla mnie zrobić jednej, małej rzeczy?” To już jest jawna manipulacja, bo automatycznie takie słowa wywołują w drugiej osobie poczucie winy. Nie zaszkodzi spytać o opinię znajomych, co sądzą o nowo poznanej osobie – często osoby spoza relacji widzą o wiele więcej, niż my sami.

Co jeśli osoby po rozwodzie mają dzieci z poprzedniego małżeństwa?

Absolutnie nie jest to ani powód do wstydu, ani też coś, co należy ukrywać. Należy być szczerym z drugą osobą, bo niestety, nie każdy jest gotowy na relację, w której znajduje się już dziecko. Do tego potrzeba mnóstwa dojrzałości emocjonalnej i otwartości, a nie wszyscy taką posiadają. Na szczęście są też przykłady par, które tworzą szczęśliwe rodziny, gdy znajdują się w nich dzieci z poprzednich związków, traktują je jak swoje własne – co powinno być naturalne i normalne, a czasem jeszcze nie jest. 

Z drugiej strony, jeśli dzieci są już dorosłe, możemy na początku mieć opory przed przedstawieniem partnera czy partnerki. Ale przecież, skoro dzieci są samodzielne, to rozumieją, że oboje rodziców ma prawo do szukania szczęścia po raz kolejny. Ale można też stopniowo przygotowywać dzieci na taką sytuację, jaką jest wprowadzenie nowej osoby do rodziny. Dzieci mogą wyrazić swoje zdanie jak najbardziej, ale powinny też szanować decyzję rodzica.

piękna dziewczyna rozmawia przez telefon

Podsumowanie

Chyba najważniejszą sprawą w randkowaniu, czy to na terenie Polski, czy gdziekolwiek na świecie, jest ufanie swojemu instyktowi. Jeśli cokolwiek wydaje nam się podejrzane, bo – tak jak napisaliśmy wcześniej – jest zbyt idealny, albo nie do końca chce się dzielić informacjami na swój temat – lepiej nie wchodzić głębiej w taką relację i przerwać randkowanie. Zazwyczaj nasza intuicja ma rację, więc dobrze jest wziąć ją pod uwagę.

FAQ

1. Czy muszę rejestrować się na portalu randkowym?

Odpowiedź – tak, praktycznie na wszystkich portalach randkowych jest wymagana rejestracja.

2. Czy ma sens filtrowanie po zainteresowaniach?

Odpowiedź: Jak najbardziej! Ma to ogromny sens, bo w ten sposób znajdujemy punkt zaczepienia z daną osobą, przez co będzie o wiele łatwiej rozpocząć rozmowę.

3. Czy na takich portalach są jakieś opłaty?

Odpowiedź: W zależności od danego portalu, niektóre funkcje mogą być płatne.