Kismia

Platforma społecznościowa do randek na całym świecie

Easytalking

Miejsce dla zawierania znajomości, dla tych, którzy są w tej chwili samotni

Oneamour

Serwis randkowy dla doświadczonych i mądrych ludzi

eDarling

Wyszukiwanie ciekawych rozmówców w swoim mieście

StoryLoves

Randki online dla osób starszych

Uczucie samotności, z którym mierzą się osoby dojrzałe niemal każdego dnia to jeden z największych problemów ich codziennego życia. Prawie co piąta osoba po sześćdziesiątym piątym roku życia odczuwa samotność, a liczba ta rośnie wraz ze wzrostem wieku. Samotność doskwiera najczęściej osobom mieszkającym w jednoosobowych gospodarstwach, a przede wszystkim kobietom. Seniorzy próbują sobie radzić z samotnością poprzez zajęcia wykonywane w pojedynkę: oglądają telewizję, czytają, rozwiązują krzyżówki – o tym informują nas badania

„Sytuacja społeczna osób w wieku 65 +„ 

które były realizowane dla Stowarzyszenia mali bracia Ubogich. Tak jednak wcale być nie musi, co pokazuje ostatnia aktywność seniorów na portalach randkowych.

portal dla samotnych ludzi

Aktywność ta jest także nasilona warunkami epidemiologicznymi, z którymi w 2020 r. spotkała się cała ludzkość naszej planety. Według psychologów, ludzie, tak jak powietrza, potrzebują relacji społecznych, a dla samotnych osób starszych są one tym bardziej ważne. Dlatego okres pandemii jest dla samotnych seniorów dwukrotnie psychicznie trudniejszy. Ich samotność i odosobnienie w tym okresie można przezwyciężyć poprzez komunikację i nowe znajomości, które pojawiają się w dzisiejszych czasach w Internecie.

Portale dla samotnych seniorów szukających miłości

Wraz z pojawieniem się internetu komunikacja przeniosła się do przestrzeni cyfrowej, tworząc wiele portali randkowych, które są oblegane przez osoby samotne w każdym wieku, szukających zarówno poważnych, jak i krótkotrwałych związków. Dzięki udoskonaleniu technologii cyfrowej komunikacja jest teraz natychmiastowa, a nowe przyjaźnie można nawiązywać bez wychodzenia z domu.

Komunikacja online zaćmiła  inne sposoby poznawanie się ludzi i trend ten jest widoczny nie tylko wśród młodych, ale także wśród seniorów, którzy również zaczęli szukać znajomych, a nawet partnerów życiowych w sieciach społecznościowych i portalach randkowych dla seniorów. Jest to wyjątkowo ważne w okresie samoizolacji, ponieważ seniorzy są szczególnie narażeni na działanie wirusów  i  opuszczanie swoich domów bez uzasadnionego powodu, jest dla nich niewskazane. Dlatego tak ważne jest, że mogą komunikować się za pomocą technologii i zawierać nowe znajomości, i tym samym realizuje się ich potrzeba bycia w społeczeństwie i podtrzymywanie kontaktów międzyludzkich.

Randki dla starszych osób – Samotności mówimy nie

Ponad 9 milionów  – szacuje się, że dziś w Polsce mieszka tak wielu starszych ludzi. Aby walczyć z samotnością osób starszych, postanowiono stworzyć specjalny serwis randkowy dla seniorów.

„Uczucie samotności” – to najczęstszy temat, jaki można usłyszeć  na spotkaniach ze starszymi ludźmi, bez względu na to, w jakim zakątku Polski się oni znajdują. Tak powstał pomysł na stworzenie najlepszego serwisu randkowego kismia.com. Z tym portalem randkowym dla seniorów jest związana wielka nadzieja, że tam starsi ludzie nawiążą nowe znajomości. W końcu miłość nie ma wieku, bo nawet w czasie szarej jesieni  można nadać życiu najpiękniejsze kolory.

Randki dojrzałych dla osób samotnych – bądźcie ONLINE

„W końcu seniorzy mają znacznie więcej możliwości spędzania wolnego czasu niż ludzie młodsi. Ich dzieci są już dorosłe i mają swoje problemy i radości, wnuki zwykle nie mieszkają w pobliżu, a do pracy nie muszą już chodzić codziennie ”

mówi psycholog. Gdy tylko senior poczuje, że ktoś go jeszcze potrzebuje, zaczyna cieszyć się życiem, jest wdzięczny, znajduje nowy sens życia . Wszystkie sposoby nawiązywania przyjaźni lub znalezienia drugiej połówki są odpowiednie. Przyjaźnie seniorów są fascynujące, ponieważ nie ma obowiązku wspólnego wychowywania dzieci, prowadzenia gospodarstwa domowego. Jest przestrzeń na wolność. A tam, gdzie jest wolność, jest miłość. Seniorzy mogą zawierać prawdziwe przyjaźnie i bliskie relacje. „W młodości wszyscy o tym marzymy. I tylko nieliczni osiągają to, budując spójne i długotrwałe relacje” – mówi psycholog.

Do powstania internetowego serwisu randkowego przyczyniła się historia sukcesu wirtualnej znajomości, która przerodziła się w dojrzałą realną miłość i wspólne życie, co dowodzi, że w wirtualnej przestrzeni jest coraz więcej odważnych seniorów. Piotr i Joanna poznali się w sieci. Ich znajomość po jakimś czasie przeniosła się do rzeczywistości, a pół roku później para wymieniła się obrączkami i teraz są razem już każdego dnia.

Kiedy nasze babcie czy dziadkowie zaczynają szukać partnera życiowego po utracie, jesteśmy zaskoczeni, a czasem nawet źli. Należy jednak zrozumieć, że ważne jest również, aby osoby starsze miały drugą połowę. Niestety zdarzają się przypadki, gdy młodsi członkowie rodziny nie wspierają swoich bliskich, ponieważ uważają, że seniorzy nie potrzebują już komunikacji, ciepła czy miłości. Lecz, oczywiście, to nieprawda. Serca i dusze seniorów nie starzeją się, starzeją się tylko ciała, więc nawet na starość ludzie pozostają otwarci na komunikację. Dzieci i wnuki, którzy nie mają możliwości poświęcać rodzicom lub dziadkom wystarczająco uwagi,  by spełnić ich potrzeby socjalne, mogłyby pomóc swoim bliskim w nawiązywaniu nowych przyjaźni swoim wsparciem, zachętą, a przede wszystkim pomocą w obsłudze nowych technologii.

Zweryfikowane serwisy randkowe dla dorosłych

Smartfony, tablety, komputery, internet mobilny, wi-fi – to wszystko pozwala seniorom korzystać z portalu randkowego z jakiegokolwiek miejsca na Ziemi. Czy będzie to w wygodnym fotelu w zaciszu swojego mieszkania, czy w kolejce w sklepie, czy czekając do lekarza. Jedno jest pewne: listy, na które trzeba czekać tygodniami przeszły już do historii przeszłego wieku. Wiadomości dochodzą do adresata momentalnie.

Portal Randkowy dla seniorów ma wiele filtrów, co pomaga dostosować krąg znajomych do wymagań danej osoby, przez co starsi ludzie nie będą zmuszeni do czucia się niekomfortowo w towarzystwie ludzi o wiele młodszych, z innymi zainteresowaniami, czy poglądami. Są tam także filtry dotyczące celu znajomości, gdyż jest to portal przeznaczony nie tylko do szukania dojrzałej miłości, ale również  przyjaźni, rozmowy, czy wspólnego spędzenia wolnego czasu.

Rejestracja jest bardzo prosta, by nawet niedoświadczony użytkowanik komputerowych przestworzy był w stanie sobie z nią poradzić. I zajmuje tylko parę minut!

Internet otworzył unikalną możliwość poznawać ludzi bliskich i dalekich, tych z miasta i tych ze wsi, tych tuż obok i tych trochę dalej, tych znad morza i tych z gór, tych ze wschodu i z zachodu, tych co lubią teatr i tych, którzy go nie lubią. Wybór należy tylko do seniora – kogo, by tu dziś poznać, czego nowego się dziś dowiedzieć! A nawet jeśli korespondencja nie będzie dalej interesująca- można nie tracić czasu na konstytuowania rozmowy.

Bo przecież jeszcze tak wiele na nas czeka! Wystarczy spróbować. Randki dla seniorów 50+ jest prosty, skuteczny, a przede wszystkim łączy serca i dusze ludzi, którzy zasługują na „nową starą miłość”!