Easytalking

Poważne znajomości dla wszystkich, kto szuka drugiej połówki

Oneamour

Miejsce, w którym zaczynają się znaczące i wartościowe relacje

eDarling

Znajomości online dla długotrwałych relacji

StoryLoves

Znajomości dla tych, którzy są gotowi na poważny związek

Prawdopodobnie każdy z nas usłyszał od rodziny lub bliskich znajomych – “a kiedy przyprowadzisz chłopaka/dziewczynę?”  Nienajlepiej słucha się takich pytań, tym bardziej, że przyprowadzanie drugiej osoby nie zależy tylko od nas. Musi być odpowiedni czas, miejsce, no i oczywiście odpowiednia osoba. Działanie na siłę, zwłaszcza w miłosnych podbojach, zazwyczaj przynosi nieodpowiednie rezultaty, bo trafiamy na przykład na kogoś niepasującego do nas. A bycie z kimś tylko po to, żeby być z kimkolwiek, nie ma sensu. Nie będzie to jakościowe ani wartościowe w żaden sposób. Jak w takim razie znaleźć portal randkowy dla poważnego spotkania? Jakie portale randkowe możemy znaleźć w sieci? Na te pytania odpowiemy w poniższym tekście.

Randki dla poważnego związku

Typy portali randkowych w sieci

W internecie znaleźć można naprawdę ogromną masę najrozmaitszych portali randkowych. Możemy je podzielić na kilka podkategorii:

  1. Portale nastawione na poważny związek w Polsce
  2. Wideoportale, czyli użytkownicy komunikują się ze sobą za pomocą wideo
  3. Portale nastawione tylko na spotkania na seks
  4. Portale dzielone na orientację, religię, kulturę – dobierają użytkowników w tych samych grupach

Oczywiście tych portali jest o wiele więcej, jak również dostępne są rozmaite aplikacje na urządzenia mobilne, dzięki czemu możemy z nich korzystać niezależnie od tego, czy jesteśmy przy komputerze czy nie.

Jak zacząć rozmowę?

Często mamy problem z zagadaniem do drugiej osoby, chociaż teoretycznie w sieci wydaje się to o wiele prostsze. Jednak, chcemy przecież sprawić dobre wrażenie. Jak więc zacząć rozmowę, tak aby dało się ją poprowadzić bez trudu?

  • Najpierw zacznij od rzetelnego wypełnienia swojego profilu. Napisz, co cię interesuje, jakie masz pasje, o czym marzysz. 
  • Po wypełnieniu profilu, spróbuj wyszukać osoby o podobnych zainteresowaniach. Strony randkowe oferują różne typy filtrowania, więc na przykład wpisując daną frazę w wyszukiwarce, wyskoczą nam osoby, które tej frazy użyły w swoim profilu.
  • Jeśli udało nam się odnaleźć taką osobę, czas na pierwszą wiadomość!
  • Posiłkuj się słowem, po którym wyszukałeś daną osobę. Załóżmy, że jest to słowo “podróże”. Przykładowy początek rozmowy mógłby wyglądać następująco:

“Hej, widzę, że interesują Cię podróże! Byłeś już w jakimś ciekawym miejscu, które możesz polecić?”

Z jednej strony może to brzmieć banalnie. Ale z drugiej strony, lepiej chyba zacząć od takiego zdania, bo mamy już jakiś punkt zaczepienia. Od słowa do słowa i mamy pierwszą wymianę zdań za sobą. Dobry początek!

zakochana para spacerująca po parku

Kolejne kroki

Pierwsze koty za płoty, rozmowa rozwija się coraz bardziej. Może wymieniliście już pierwsze zdjęcia, albo przeszliście na rozmowy przez telefon? Każde z was jest coraz bardziej śmiałe, więc można pomyśleć o pierwszym spotkaniu na żywo. Warto pamiętać o kilku zasadach.

Przede wszystkim, pierwsze spotkanie raczej powinno się odbyć w neutralnym miejscu, takim jak kawiarnia, restauracja, czy nawet park. Miejsca bardziej ustronne lepiej zostawić na kolejne spotkania, jeśli takowe się wydarzą. Nie zaszkodzi też napomknąć znajomym czy rodzinie, gdzie się wybieramy, można też nawet pokusić o udostępnienie lokalizacji komuś zaufanemu. Nic to nas nie kosztuje, a w razie jakiejś dziwnej, awaryjnej sytuacji ktoś przynajmniej wie gdzie będziemy. Spotkanie z tą drugą osobą może być trochę stresujące, ale trzeba przyznać, że jest to na pewno bardzo ciekawe doświadczenie.

Czy randkowanie w sieci jest bezpieczne?

Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. Dlaczego? Z jednej strony, każda znajomość internetowa wiąże się z ryzykiem. Ale z drugiej strony, poznawanie osób w realu też może być ryzykowne. Nigdy nie wiemy, kto jest po drugiej stronie. Zawsze trzeba być wyczulonym i ostrożnym, jeśli jakikolwiek sygnały niepokojące pojawiają się, to warto ich posłuchać. Oczywiście nie należy popadać ze skrajności w skrajność – nie można zakładać że wszyscy ludzie są na pewno źli. Ale po prostu trochę ostrożności na pewno nie zaszkodzi.

Kolejną sprawą, o której również warto pamiętać, jest samo nawigowanie po stronach randkowych. przed założeniem konta dobrze jest poczytać opinie na temat danej strony czy aplikacji. Ludzie chętnie dzielą się zarówno opiniami pozytywnymi, jak i negatywnymi, więc dzięki opiniom innych ludzi będziemy mogli mieć chociaż podstawowy obraz tego, czy taka strona lub aplikacja się sprawdza.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Na pewno nie zaszkodzi zadbanie o bezpieczeństwo swoich danych, a więc upewnienie się, że strona czy aplikacja z której korzystamy jest zabezpieczona pod względem ochrony danych osobowych. W regulaminie lub polityce prywatności danej aplikacji lub urządzenia znajdziemy odpowiedzi na takie pytania. Dodatkowo należy pamiętać też o ochronie urządzeń z których korzystamy, czyli chociażby używanie połączenia VPN i pełnego oprogramowania antywirusowego. Dzięki temu nasze dane, oraz nasz sprzęt będzie odpowiednio chroniony przed złośliwymi atakami sieciowymi, jak również przed próbami kradzieży danych osobowych.

piękna para na plaży

Podsumowanie

Miłość czasem przychodzi nieoczekiwanie. Czasem z kolei próbujemy różnych sposobów i ciągle nie znajdujemy tej drugiej osoby. Na pewno pośpiech jest złym doradcą, także warto pamiętać o swoich zasadach i na spokojnie przeglądać strony randkowe, w poszukiwaniu strzału w dziesiątkę. Może się zdarzyć, że oczekiwania a rzeczywistość będą odmienne. Ale to nie znaczy, że trzeba się poddawać, bo każde takie niepowodzenie uczy czegoś nowego – będziemy wiedzieli czego unikać, na co zwrócić uwagę następnym razem. Aż w końcu uda się i osoba nam pisana zjawi się w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie.

FAQ

1. Czy można w aplikacji filtrować wyniki po lokalizacji?

Odpowiedź: oczywiście! Taka opcja jest dostępna w praktycznie wszystkich portalach czy aplikacjach. Można filtrować zarówno z dokładnością do ilości kilometrów, albo bardziej ogólnie zakreślić dany obszar, czyli województwo, powiat, gmina czy konkretna miejscowość. Warto przy tym pamiętać, że przy filtrowaniu po lokalizacji automatycznie zawężamy sobie ilość wyskakujących wyników. Ale jeśli chociażby nie jesteśmy na tyle mobilni lub po prostu nie wyobrażamy sobie związku na odległość, określenie rejonu jest jak najbardziej dobrym pomysłem.

2. Chcę wysłać wiadomość, ale dostaję powiadomienie, że muszę mieć konto premium, żeby taką wiadomość wysłać. Co zrobić w tej sytuacji?

Odpowiedź: tutaj można podziałać na dwa sposoby. Albo wykupić pakiet premium – oczywiście wiąże się to z kosztami na bardzo różnym poziomie – albo poszukać rozwiązań bezpłatnych, lub próbować szukać danej osoby na portalach społecznościowych, co jednak może być bardzo długotrwałym i żmudnym procesem. Ceny pakietów premium są inne w zależności od rodzaju strony i tego, co dokładnie oferuje. Czasem też oferowane są jednorazowe opłaty za wiadomość, podobnie jak SMSY-y.

3. Czy pogoda jest oklepanym tematem do rozmowy?

Odpowiedź: warto się wcześniej przygotować do takiej rozmowy właśnie poprzez wyszukiwanie po zainteresowaniach. Mając wspólne zainteresowania, będzie o wiele łatwiej rozpocząć rozmowę. Pogoda jest bardzo ostatecznym wyborem, kiedy nic nie jesteśmy w stanie wymyśleć.