Kismia

Rozmowy dla skromnych osób

Easytalking

Tutaj parę znajdą najbardziej nieśmiali

eDarling

Otrzymaj wiadomość od ludzi z inicjatywą

StoryLoves

Bezpieczne i komfortowe miejsce do nawiązywania znajomości

Mogłoby się wydawać że randki online są idealnym wyborem dla nieśmiałych singli. Taki wariant daje możliwość lepszego zamaskowania swojej nieśmiałości w Internecie w porównaniu z osobistymi spotkaniami. Ale jakby to nie było, nieśmiali single w pewnym stopniu zawsze pozostają nieśmiali. Opuszczenie swojej strefy komfortu bywa naprawdę trudne. I ma to miejsce nie tylko w przypadku osobistych spotkań, ale także w przypadku pierwszej rozmowy online, pierwszych słów napisanych na klawiaturze naszego komputera, czy smartfona. Jak sobie z tym poradzić?

Portale randkowe dla nieśmiałych

Portale dla samotnych nieśmiałych

Niestety, na nieśmiałość nie ma szybkiego lekarstwa. Jeśli dominuje w Tobie introwertyk, albo jesteś nie do końca pewny/pewna siebie trzeba znaleźć inne metody, by sobie z tym poradzić. Niekiedy tej mądrości nabieramy z wiekiem, kiedy przestajemy myśleć, co myślą o nas inni, ale póki czujemy dyskomfort przy nawiązywaniu znajomości z nową osobą, nasze możliwości pokazania siebie z najlepszej strony są dosyć ograniczone. 

Randki online dla nieśmiałych

Dlatego przygotowaliśmy dla ciebie parę wskazówek które pomogą Ci znaleźć się w tym śmiałym świecie nieśmiałych ludzi.

Wskazówki dla osób nieśmiałych 

  1. Jeżeli jesteś nieśmiały, lub nieśmiała dobrym pomysłem jest, by wybrać odpowiednią witrynę randkową zamiast popularnych i ekspresowych aplikacji (takich jak na przykład Tinder), gdyż w tych takich aplikacjach chodzi o szybkość nawiązywania kontaktu i flirtu, co może Cię od razu skrępować. A odpowiednie serwisy randkowe pozwolą Ci powoli poznawać nowe osoby i wybierać te, które Ci najbardziej odpowiadają.
  2. Nie próbuj udawać tego, kim nie jesteś. W Internecie o wiele prościej nawiązać rozmowę, gdyż jesteśmy schowani za ekranami naszych komputerów, czy smartfonów. Ale może być dużym szokiem przy realnym pierwszym spotkaniu dla osoby z którą rozmawiasz, jeśli z człowieka aktywnego i towarzyskiego w sieci zmienisz się w milczącego introwertyka. To może wprowadzić tylko w błąd i nie doprowadzić do drugiej randki.
  3. Poćwicz umiejętności rozmowy na innych ludziach. Nawiązuj nowe znajomości z różnymi ludźmi  i po prostu rozmawiaj, by być gotowym na spotkanie i rozmowy z tą jedną lub tym jedynym bez presji i strachu, że możesz zrobić coś nie tak.
  4. Wymyśl parę tematów i pytań, które mogą Ci się przydać podczas rozmowy. To da Ci czas, by wytchnąć i się nie stresować.
  5. Pierwsza randka powinna być krótka. Daj sobie na nią 0,5 h. To może być filiżanka kawy na mieście i rozmowa z wykorzystaniem wcześniej przygotowanych pytań i tematów. W ciągu 0,5 h będziesz w stanie ocenić, czy druga osoba odpowiada Ci pod względem zainteresowań i charakteru, a także zostawi miłe wspomnienie, bo w ciągu tak krótkiego czasu nie będzie niezręcznych chwil milczenia.
mężczyzna daje dziewczynie kwiaty

Najlepsze strony dla nieśmiałych kobiet i mężczyzn

1. match.com

Jest to jeden z najstarszych portali do nawiązywania nowych znajomości. Obsługuje ponad 50 krajów na 12 językach świata. Poprzez swoje doświadczenie na rynku portali randkowych z jego pomocą poznało się już ponad 1 000 000 par. Ma także aplikację mobilną. Jest łatwy w obsłudze, ma przejrzysty designe, wiele filtrów, darmowe konta i płatne subskrypcje. Jeden z najbardziej popularnych serwisów randkowych na całym świecie.

2. singleandshy.com

Serwis randkowy dedykowany osobom nieśmiałym. Jak sami twórcy twierdzą uruchomili ten stronę po wielu nieudanych pobytach w barach i klubach nocnych. I problem nieudanego podrywu była nie tylko nieśmiałość, ale także to, że nie bardzo pasowali do imprezowiczów.  Dlatego serwis działa tak dobrze, gdyż uwzględnia problemy i uczucia osób nieśmiałych. Znajdziemy tam porady randkowe, artykuł o tym jak pokonać nieśmiałość, teksty o introwertyzmie, a także najważniejsze-wyszukiwanie odpowiednich osób. Rejestracja jest bezpłatna, a wyszukiwanie z użyciem najróżniejszych filtrów wygodne i efektywne.

3. shydating.org

Następny Portal randkowy skierowany do nieśmiałych użytkowników. Jak obiecują twórcy, rejestracja zajmuje tylko minutę, można tutaj znaleźć idealnie dopasowane  nieśmiałe kobiety i mężczyzn w swojej okolicy. Zapewnia bezpieczeństwo i konfidencjonalność, a przy użyciu filtrów możemy zapewnić sobie więcej szans, by znaleźć odpowiednią osobę.

4. shyonlinedating.com

Kolejny Serwis randkowy dla osób nieśmiałych, ze standardowym zestawem filtrów, darmową rejestracją, możliwością wykupienia płatnych subskrypcji, które pozwalają naszemu profilowi być bardziej widocznym dla innych użytkowników. Podstawowe wyszukiwanie odbywa się według kategorii: płeć, wiek, „tylko ze zdjęciem”, „teraz online”. Na stronie działa inteligentny algorytm dopasowania. Serwis nie posiada mobilnej aplikacji. Jednym z minusów jest publiczność profili użytkowników.

5. introvertdatingsite.com

Serwis który był stworzony specjalnie dla Introwertyków, czyli dla ludzi, którzy mają trudności z otworzeniem się i dzieleniem emocjami z innymi osobami, których spotykają. Strona pomaga im rozpocząć relacje z nieznajomą osobą w bezpieczny sposób. By korzystać ze strony wystarczy się zarejestrować. Rejestracja jest bezpłatna, a po rejestracji można zacząć przeglądać profile innych użytkowników. Ten serwis ma możliwość stworzenia wideo-profilu, który pomoże być bardziej zauważalnym pośród innych użytkowników. Są dostępne płatne usługi, które pozwalają naszemu profilowi być bardziej zauważalnym i atrakcyjnym. Jest także dostępny inteligentny algorytmy dopasowania, co często pomaga w znalezieniu odpowiedniej osoby i zmniejszeniu ilości niepotrzebnych wiadomości od tych, którzy do nas nie pasują.

piękna para na plaży

FAQ

1. Jak zacząć pierwszą rozmowę na portalu randkowym dla nieśmiałych?

Pierwsza rozmowa jest zawsze bardzo trudna, gdyż osoba nieśmiała odczuwa strach przed odrzuceniem nawet przez osobę, którą widzi pierwszy raz w życiu. Kiedy korzystasz z portalu randkowego dla osoby nieśmiałej, co chwilę widzisz nowe zdjęcia, nowe propozycje osób, które potencjalnie mogą do Ciebie pasować i akurat TA osoba wpadła ci w oko, prawda?  Nie stresuj się, a po prostu napisz coś wyjątkowego, co może zahaczać o zainteresowania tej osoby. A później ona zada Ci jakieś pytanie, a Ty po prostu na nie odpowiesz, a dalej już samo się ułoży. Tak jak trzeba.

2. Czego nie robić podczas pierwszych spotkań online?

Pierwsze rozmowy online powinny być lekkie i przyjemne, dlatego radzimy unikać trudnych tematów, które mogą być kontrowersyjne. Radzimy także nie zmuszać do zwierzeń, albo opowieści o trudnej przeszłości. Odmów sobie także erotycznych żartów, nie użalaj się, ale nie bądź też przesadnie miły/miła, nie przechwalaj się i daj swojemu rozmówcy też o sobie opowiedzieć.

3. W czym tkwi  tajemnica poznawania nieśmiałych osób na serwisach randkowych?

To nie żaden sekret.  Wiemy jakie to nieproste, ale po prostu trzeba się nauczyć powoli otwierać na drugiego człowieka.  Ważne by być szczerym, niczego nie ukrywać. Dokładnie uzupełnić swój profil podstawowymi informacjami i zdjęciami. Jeśli Ci się uda możesz i szerzej, dokładniej opowiedzieć o sobie w profilu, albo w osobistej rozmowie. Dokładnie opowiadaj o tym co lubisz, jakie masz hobby, zainteresowania, przyzwyczajenia, oczekiwania. I posłuchaj drugiej strony. To wszystko o czym opowiadacie – to Wasze życia, czyli cała kopalnia tematów do wspólnych rozmów. Po prostu nie stresuj się, bądź szczery/szczera i wszystko się uda.