Kismia

✔ Randki na poziomie
✔ Znajomości na całym świecie
✔ Obsługa klienta 24/7

Easytalking

✔ Znajomości w pobliżu
✔ Prawdziwi użytkownicy
✔ 91% zgadza się na spotkanie

Oneamour

✔ Znajomości dla związku
✔ Weryfikacja nowych profili
✔ Nowe recenzje codziennie

Wierzący Żydzi i Żydówki słyną z tego, że wiążą się raczej z osobami podobnego pochodzenia i wyznania. Wiąże się to z zasadami religijnymi, ale także kulturą i obyczajowością. Obecnie wyznawcy judaizmu rozsiani są po całym świecie, dlatego poszukiwania potencjalnych partnerów i partnerek nie jest wcale takie proste. Strony dla singli Żydów są więc coraz bardziej popularne, ale nie wystarczy założyć konta na pierwszym lepszym portalu randkowym i wybrać opcji lokalni/ singiel w mojej okolicy. Już sam wybór odpowiedniego serwisu może być wyzwaniem, a to dopiero połowa sukcesu. W tym artykule przyglądamy się dostępnym serwisom tego typu, a także temu, jak wyglądają randki po żydowsku.

Portale randkowe dla Żydów

Portale randkowe dla Żydów – gdzie poznają się wyznawcy judaizmu?

 • kismia.com – ogromna baza użytkowników z całego świata, w tym wielu członków społeczności żydowskiej. Dostępne różne plany płatne. Znajdziesz tu wiele opcji, które pozwolą znaleźć najbardziej kompatybilną osobę.
 • jdate.com – serwis randkowy z Żydami z całego świata. Znajdziesz tu dużą liczbę aktywnych użytkowników, rozbudowane profile i zaawansowane opcje dopasowania oraz wyszukiwania potencjalnych kandydatów i kandydatek.
 • jpeoplemeet.com – design strony jest nieco oldschoolowy, ale jest to kolejna platforma dedykowana dla członków żydowskiej społeczności z całego świata. Rejestracja na portalu jest darmowa, wystarczy podać dane i kliknąć opcję „szukam”
 • sawyouatsinai.com – żydowski portal randkowy, łączący tradycję z nowoczesnością, czyli tradycyjne kojarzenie w pary przez swatów lub swatki, ale w nowoczesnym wydaniu. Pozwala wybrać osobę, która ma nam dobrać parę na podstawie opisu i naszych preferencji

Portale żydowskie dla samotnych

To tylko niektóre z dostępnych opcji! Jak wybrać portal, który będzie dla nas najlepszy? Przede wszystkim musimy zdać sobie sprawę z własnych potrzeb i oczekiwań. Czy chcemy korzystać z ogólnego portalu dla wszystkich, czy może dedykowanego dla określonej grupy? Jesteśmy gotowi zapłacić, czy zależy nam na tym, żeby serwis był darmowy? Wystarczy nam tradycyjny portal, czy chcielibyśmy skorzystać z nowoczesnych narzędzi? Odpowiadając sobie na te pytania, łatwiej będzie wybrać usługę, która sprawdzi się w naszym przypadku.

Randki dla samotnych Żydów w Polsce

Randki dla samotnych Żydów – jak wygląda żydowska kultura randkowania

Według judaizmu randkowanie jest bardzo ważne, wręcz zabronione jest zawieranie małżeństwa z kimś, kogo nie udało nam się dobrze poznać. Randki mają więc służyć właśnie temu – lepszemu poznaniu potencjalnego partnera lub partnerki i przekonaniu się, czy jest to odpowiednia osoba dla nas. Tradycyjni wyznawcy judaizmu zalecają zachowanie zasad przyzwoitości i skromności podczas randkowania, ale duża część społeczności żydowskiej podchodzi do tego znaczni luźniej, idąc z duchem czasu.

Większość rabinów w żaden sposób nie zakazuje korzystania z nowych technologii do poszukiwania miłości, dlatego randki online dla Żydów nie są czymś zakazanym. W niektórych środowiskach są nawet zalecane, ponieważ przypominają nieco tradycyjne kojarzenie par na podstawie opisu kandydatów. Korzystanie z różnych portali jest szczególnie ważne w przypadku osób, które mieszkają daleko od innych członków społeczności żydowskiej i gdyby nie Internet nie miałyby szansy spotkać ludzi tego samego wyznania.

Portale randkowe dla żydów – plusy i minusy

Jak każde nowoczesne rozwiązanie, strony do randkowania też mają swoje plusy i minusy. Przyjrzyjmy się najważniejszym wadom i zaletom takiego rozwiązania:

Pros
 • · Pozwalają skupić się na charakterze i opisie osoby
 • · Umożliwiają poznanie podobnych osób, z którymi normalnie nie mielibyśmy szansy się spotkać
 • · Dają możliwość skorzystania z pomocy profesjonalistów i/lub technologii, by znaleźć osobę, która jest do nas najlepiej dopasowana
 • · Nie zajmują tyle czasu, co chodzenie na randki „na żywo”
 • · Pozwalają dobrze kogoś poznać, zanim zdecydujemy się na spotkanie w cztery oczy
 • · Dają dostęp do różnych niszowych społeczności, możemy na przykład wybrać portal dla samotnych rodziców albo osób LGBTQ+
 • · Są łatwo dostępne i często darmowe
Cons
 • · Nie każdy odnajdzie się w kontakcie przez wiadomości
 • · Trzeba zachować ostrożność i uważać na oszustów
 • · Trzeba na nich spędzić trochę czasu, by znaleźć odpowiednią osobę
 • · Wymagają stworzenia profilu, dodania opisu i zdjęć, co czasem może się okazać wyzwaniem
Randki online dla samotnych żydów

Najczęstsze pytania

Czy żydowskie randki różnią się bardzo od randek osób z innych kultur?

Każda kultura ma swoje własne zasady dotyczące randkowania, tak samo jest z Żydami. Oczywiście trudno mówić o uniwersalnych zasadach, bo wyznawcy judaizmu różnią się między sobą podejściem do przestrzegania zasad religijnych. Ogólnie rzecz biorąc, tradycyjnie Żydzi powinni wiązać się tylko z osobami tego samego wyznania, a zanim partnerzy zdecydują się na ślub, muszą się dobrze poznać i być siebie pewni.

Czy portale randkowe są drogie?

To zależy, ale zwykle nie są to jakieś strasznie wygórowane ceny. Jeśli zależy ci na opcji budżetowej, możesz skorzystać z darmowych portali. Część serwisów ma zarówno plany płatne, jak i darmowe, dzięki czemu możemy przetestować usługę i zdecydować, czy chcemy dopłacić do zaawansowanych opcji.

Jak wygląda zakładanie konta na portalu randkowym?

Samo założenie konta nie jest jakieś bardzo skomplikowane. Zazwyczaj wystarczy podać podstawowe dane, takie jak imię, płeć i adres e-mail. Czasem musimy poczekać na zweryfikowanie profilu lub e-mail z linkiem do potwierdzenia założenia konta. Dłużej potrwać może samo uzupełnianie profilu – stworzenie opisu, wybranie zdjęć i ustalenie preferencji.

Czy Żydzi często randkują online?

Jest to dość popularna opcja, szczególnie wśród młodszych użytkowników i osób w średnim wieku. O tym, jak chętnie członkowie społeczności żydowskiej wybierają internetowe randki może świadczyć chociażby to, że istnieje tak wiele portali dedykowanych specjalnie dla Żydów.