Kismia

Szukanie pary według orientacji seksualnej i zainteresowań

Easytalking

Społeczność LGBT, by nawiązywać nowe znajomości w tym mieście

eDarling

Miejsce znajomości dla tych, którzy są teraz samotni

StoryLoves

Miejsce znajomości dla osób wolnych od ograniczeń i stereotypów

Społeczeństwo LGBTQ+ nie ma w Polsce łatwo – to tylko delikatne określenie dla tego, co się dzieje na ulicach i w internecie. Ludzie dali sobie prawo do mówienia innym ludziom, z kim i jak mogą kochać, co jest, mówiąc kolokwialnie – no nie na miejscu. Dlatego osoby LGBTQ+ szukają dla siebie miejsc dedykowanych, gdzie mogą zostać zauważone i zaakceptowane takie, jakimi są – bez wyzwisk i innych nieprzyjemnych sytuacji. Jednym z takich wyszukiwań jest portal randkowy dla trans. Osobom transpłciowym, lesbijki, geje jest ogromnie ciężko pod względem akceptacji społecznej, podobnie jak pozostałym przedstawicielom środowiska queer’owego. Jakie w takim razie strony oferują randki dla trans? Czy na stronach przeznaczonych głównie dla osób hetero, są również dostępne sposoby na poznanie osób chętnych na trans randki? Tego dowiemy się w poniższym artykule.

Portal randkowy dla trans

Randki dla trans w Polsce

Osoby transpłciowe to nie tylko osoby transseksualne. To również szereg wielu innych osobowości, jak chociażby osoby niebinarne, crossdresserów i mnóstwa pozostałych. Takim osobom bardzo ciężko jest przebić się chociażby na najbardziej popularnych portalach randkowych, więc muszą szukać strony, która opisuje siebie jako portal dla trans. Co fajnego mogą znaleźć osoby transpłciowe na takich stronach? Oto kilka przykładów.

  1. Bardzo prosta rejestracja – czasem do stworzenia konta na niektórych stronach z terenu Polski wystarczy podać adres e mail, lub numer telefonu.
  2. Pełna inkluzywność! Na portalach dla osób trans nie musisz martwić się o to, że ktoś uzna ciebie za niepasującą osobę do powszechnie uznanego “standardu”. Możesz być sobą, nie musisz udawać kogoś, kim nie jesteś/ kim się nie czujesz.
  3. Możliwość nawiązania zarówno relacji romantycznych, jak i poznania nowych ludzi, może nowych przyjaciół, dzięki czemu tematów do rozmów będzie całe mnóstwo.
  4. Wyrażenie siebie bez obaw – tutaj możesz być sobą na 100%, dokładnie tak jak się czujesz. Masz do tego prawo, bo jesteś ważną osobą!

Chyba czas najwyższy na to, żeby każdy miał prawo do miłości. Dlaczego więc osoby transpłciowe nie mają być traktowane jako osoby warte miłości tak samo jak każdy inny? W związku z tym, odpowiednio skrojony portal dla osób trans jest jak najbardziej pożądany, tak, żeby każdy mógł czuć się sobą w bezpiecznym otoczeniu.

Aplikacje randkowe na smartfony

Bardzo dużą popularnością cieszą się również rozmaite aplikacje randkowe na urządzenia przenośne, zarówno dla osób heteronormatywnych, jak i nieheteronormatywnych. Dedykowane aplikacje dla osób trans są również świetnym sposobem na poznanie kogoś, zarówno do flirtu, jak i do poważnego związku. Bądź co bądź, smartfony towarzyszą nam praktycznie wszędzie, już nie wyobrażamy sobie bez nich funkcjonowania. Dlatego też, również miłość powinna być dostępna dla każdego i o każdej porze. Mając dostęp do aplikacji z poziomu telefonu, nie jesteśmy ograniczeni wyłącznie do dostępu komputerowego. Pomimo tego, że wszystkie strony można bez większych problemów włączać na smartfonie, to jednak dedykowane aplikacje są dużo bardziej przyjazne użytkownikowi, niż konieczność ładowania strony sieciowej na telefonie. Bardzo często te aplikacje możemy też dowolnie customizować, dzięki czemu łatwość korzystania z takiej aplikacji zdecydowanie przewyższa korzystanie z klasycznej strony na komputerze.

transpłciowa dziewczyna z laptopem

Zagrożenia na stronach randkowych

Zagrożenie te dotyczą nie tylko portali randkowych, ale też jakiejkolwiek strony, z której aktywnie korzystamy.

Przykłady takich zagrożeń to chociażby:

  • strona lub aplikacja zainfekowana złośliwym oprogramowaniem – w najlepszym przypadku, takie oprogramowanie spowolni działanie naszego smartfona czy komputera, ale w najgorszym przypadku może trwale uszkodzić pliki na komputerze czy w telefonie. Dlatego warto mieć zainstalowany odpowiedni program antywirusowy, zarówno na telefon, jak i komputer, a do tego dobrym pomysłem jest korzystanie z połączenia VPN każdorazowo łącząc się z siecią. W ten sposób, dużo łatwiej będzie nam ochronić swoje dane, a jeśli chcemy skorzystać z portali zagranicznych, które zazwyczaj nie są dostępne w naszym kraju, VPN umożliwia zmianę adresu IP na pasującą do wybranego przez nas kraju. Możemy korzystać ze stron czy aplikacji bez przeszkód.
  • Wyłudzanie pieniędzy lub danych osobowych – dość głośno swojego czasu było o oszustwach na najpopularniejszym portalu społecznościowym, gdzie oszuści włamywali się na konta naszych znajomych i próbowali wyłudzić pieniądze poprzez podanie specjalnego kodu płatniczego. Niestety spora część osób przelała oszustom pieniądze w takim sposób. Dlatego w takich przypadkach, warto skontaktować się ze znajomymi chociażby dzwoniąc do nich, żeby upewnić się, czy faktycznie potrzebują pieniędzy. Tacy oszuści mogą się czaić również na portalach randkowych. Opiszą swoją historię życia i będą prosić o pieniądze, a nieświadome niczego ofiary podadzą kody czy po prostu przeleją pieniądze na wskazany adres. Jest to straszne, ale warto być wyczulonym na takie rzeczy i wszelkie przejawy oszustwa natychmiast zgłaszać administratorom strony lub organom ścigania, które są w stanie namierzyć takiego przestępcę.
  • Oczekiwania versus rzeczywistość, czyli dana osoba udaje zupełnie kogoś innego, lub zwyczajnie ukradła komuś zdjęcia i wstawiła na swój profil, podając się za tą osobę – to chyba jeden z najgorszych motywów, tuż po kradzieży pieniędzy, na który mogą trafić osoby korzystające ze stron i aplikacji randkowych. Takie osoby nie mają skrupułów i po prostu udają kogoś innego. Każdy z nas ma na swoim koncie większe lub mniejsze upiększanie swoich zdjęć, ale wykorzystanie zdjęć obcej osoby i podawanie się za nią to już zupełnie inny kaliber przewinienia, łącznie z łamaniem prawa. Nie wolno robić takich rzeczy! I sami uważajmy również, żeby na taką osobę nie trafić.

Podsumowanie

Pomimo plusów i minusów korzystania z portali randkowych, mimo wszystko spora część osób korzysta z takiego rozwiązania. W obecnych czasach coraz trudniej jest poznać osobę ot tak, w realu. Jest to też utrudnione dlatego, że praktycznie każdy z nas siedzi z nosem w telefonie, więc niektórzy nawet nie mają odwagi zagadać. Pomimo tego, życzymy owocnych poszukiwań zarówno w sieci, jak i w realu!

dwóch gejów z tabletem

FAQ

1. Czy znajdę dedykowane aplikacje do trans randek?

Odpowiedź: tak jest, takie aplikacje są dostępne w najpopularniejszych sklepach z aplikacjami, na pewno więc znajdziesz tam coś dla siebie!

2. Czy takie portale są płatne?

Odpowiedź: różnie, wszystko zależy od portalu lub aplikacji. Mogą być płatne, częściowo płatne albo bezpłatne, z najróżniejszymi wariacjami i dodatkowymi opcjami, jeśli chcemy z nich skorzystać.

3. Czy jako osoba trans mogę zarejestrować się na portalu dla hetero?

Odpowiedź: oczywiście! Na większości portali nie ma zakazu korzystania dla osób trans. Jednak należy pamiętać, że czasem może być to środowisko mniej inkluzywne, niż na dedykowanej stronie dla trans osób.