Kismia

Poznawaj dorosłych i dojrzałych mężczyzn

Easytalking

Znajdź miłość w każdym wieku i w każdym stanie ducha

eDarling

Tutaj możesz spotkać dojrzałego i doświadczonego mężczyznę

StoryLoves

Znajomości online z godnymi mężczyznami

Nawet na późniejszych etapach życia każdego może zdarzyć się sytuacja, w której zostaje się samotnym. Mimo tego nikt nie powinien tracić możliwości na poznanie drugiej połówki, z którą spędzi miło czas czy podzieli się ulubionym zajęciami i innymi rzeczami.

Oprócz tego jest też sporo osób, które preferują randki z dojrzałymi kobietami. Cenią sobie oni ich doświadczenie życiowe, wiedzę, dlatego preferują osoby starsze niż osoby w podobnym do siebie wieku. Dlatego właśnie istnieje wiele portal randkowy dla samotnych kobiet. Jak jednak w ogóle poznać takie osoby i na czym się skupić, a także jak uniknąć oszustów? Mamy na to kilka rad.

Strony dla singli panie – gdzie znaleźć miłość?

Zacznijmy jednak od tego, gdzie w ogóle możliwe jest poznawania i randkowania z dojrzałymi kobietami. Stron takich jest sporo, ale kilka z nich wartych jest wyróżnienia: 

1. Russiancupid.com

Mimo swojej nazwy, strona przyjmuje także osoby z innych części świata. Prawdą jednak jest, że wiele dostępnych tam dojrzałych kobiet rzeczywiście pochodzi z Rosji. Nie muszą tam jednak mieszkać – coraz więcej osób stamtąd decyduje się mieszkać w naszym kraju. Co więcej, związek na odległość nawet w starszym wieku jest możliwy, dodatkowo będąc bardzo romantycznym!

2. Mingle2.com

Mingle2

Strona na rynku działa już od wielu lat, więc jedno jest pewne – jest skuteczna. Co więcej, jest to serwis randkowy dla kobiet i mężczyzn, który nie wymaga żadnych opłat. Dzięki temu można pisać i poznawać nowe, wspaniałe osoby bez wydawania ani grosza. Strona posiada też specjalną aplikację na urządzenia mobilne, dzięki czemu będziesz mógł rozmawiać i podrywać starsze kobiety gdziekolwiek jesteś.

3. Randki24.pl

Randki24

To strona zbierająca osoby z całej polski. Dzięki wielu dostępnym filtrom można znaleźć osoby blisko nas. Jest to popularna witryna, przez co bez problemu znajdziemy tutaj także osoby w starszym wieku, które idealnie wpiszą się w nasze zainteresowania. Strona umożliwia wykupienie płatnych pakietów, nie są one jednak konieczne do korzystania ze strony. 

4. Swatka.pl

Swatka

Jeszcze jeden polski portal, który idealnie sprawdzi się w poszukiwaniach dojrzałej partnerki. Jest to nieco nowszy portal, umożliwia on także logowanie za pomocą konta społecznościowego, dzięki czemu można zaoszczędzić sporo czasu na dodawaniu zdjęć czy wypełnianiu informacji o sobie. 

O czym pamiętać podczas pisania na portalach randkowych

I jak w ogóle to robić? Przede wszystkim w takich miejscach koniecznie trzeba pamiętać o drugiej osobie – to ona powinna być dla nas ważna. Dlatego właśnie dobrze jest pytać o jej zainteresowania, pasje, czy doświadczenia życiowe. 

Dojrzałe kobiety mogą być już po jednym lub nawet kilku związkach. Warto jest o to zapytać po nieco dłuższej rozmowie – na pewno nie powinno to być jedno z pierwszych pytań. O wiele lepiej jest dowiedzieć się, jaki jest ulubiony film czy książka dojrzałej kobiety, z którą piszemy. 

Oczywiście nie należy też unikać rozmawiania o sobie. W ten sposób można znaleźć wiele wspólnych punktów do rozmowy. Być może jej ulubiona książka jest tego autora, którego uwielbiasz. W ten sposób znacznie łatwiej się rozmawia i poznaje drugą osobę.

Warto też pamiętać, że nigdy nie można mieć 100% pewności, że osoba, z którą rozmawiamy, jest naprawdę tym, za kogo się podaje. Na szczęście randki online z dojrzałymi kobietami stały się znacznie łatwiejsze ostatnimi czasy, gdyż coraz więcej stron z randkami wymaga potwierdzenia swojej tożsamości. Dzięki temu na portalach jest mniej sztucznych kont, które mogą kogoś oszukiwać. 

Uśmiechnięty dojrzały para

Innym sposobem na potwierdzenie, że ktoś jest naprawdę tym, za kogo się podaje, jest podzielenie się zdjęciami. Ponownie, to nie powinna być pierwsza rzecz, o jakiej będziesz rozmawiał z nowo poznaną osobą przez internet. Wychodź z założenia, że każda osoba, z którą prowadzisz rozmowę, jest prawdziwa. Oskarżanie kogoś o kłamstwo lub podejrzewanie go już na starcie rozmowy jest bardzo niekulturalne. 

Randkuj z głową 

Co jest mocną stroną takich serwisów? Przede wszystkim to, że są one darmowe. Założenie konta jest szybkie i bezproblemowe, a samo pisanie z ludźmi nie wymaga dodatkowych opłat. Portale takie posiadają też setki tysięcy kont, często z całego świata. Znalezienie osoby o podobnych pasjach i upodobaniach nie powinno być trudne!

Dla niektórych minusem może być fakt, że na takich stronach można natknąć się na konta sztuczne, od oszustów. Takie jednak zdarzają się coraz rzadziej więc naprawdę wątpimy, że przydarzy się to tobie! 

FAQ

1. Kto może korzystać z takich serwisów?

Może to robić każdy, wystarczy do tego założenie konta. Na większości stron należy być jednak pełnoletnim – kłamstwo co do wieku może zakończyć się blokadą konta. 

2. Gdzie szukać randek z dojrzałymi kobietami?

Sprawdź strony, które wymienialiśmy w naszym artykule. Znajdziesz tam wiele samotnych, dojrzałych kobiet które szukają miłości tak jak ty!

3. Czy strony te są darmowe?

Niektóre oferują dodatkowe, płatne funkcje, jednak samo zakładanie konta i korzystanie z nich nie wiąże się z opłatami.

4. Jak mogę zachęcić kogoś do rozmowy ze mną?

Pytaj o jego zainteresowania i dziel się informacjami o sobie. Zapamiętuj też różne fakty czy upodobania danej osoby i wracaj do nich, by pokazać, że słuchasz, co druga osoba ma ci do przekazania.