Easytalking

Samotni mężczyźni i kobiety szukają swojego przeznaczenia

Oneamour

Znajomości dla rozwiedzionych matek z dziećmi

Według badań Głównego Urzędu Statystycznego oraz Eurostat, samotne matki stanowią 19,4% rodzin w Polsce. Jest to jeden z najwyższych wskaźników w Europie, wyżej od nas jest Łotwa, Litwa, Estonia oraz Słowacja. 

Portal randkowy dla samotnych matek

Kobiety z różnych przyczyn zostają samotnymi matkami. Czasem jest to wybór świadomy, czasem sytuacja życiowa, jak na przykład śmierć partnera lub rozpad związku przyczynia się do tego, że kobieta wychowuje dziecko samodzielnie. Takim kobietom niekiedy ciężej jest wejść w kolejny związek, bo niestety nie wszyscy mężczyźni są na tyle dojrzali, żeby wejść w związek i pomóc wychowywać nie swoje dziecko. Niestety, niektórzy mężczyźni nie są na to gotowi. Ale oczywiście są też tacy, którzy chętnie podejmują się roli drugiego rodzica i wspierają mamę w trudach macierzyństwa. Jak kobiety mogą znaleźć swoją drugą szansę na szczęście? Z pomocą przychodzi portal randkowy dla samotnych matek. Na co zwracać uwagę przy szukaniu odpowiedniego portalu dla samotnych matek i ojców z dziećmi? Odpowiedź na to znajdzie się w poniższym artykule.

Najważniejsze informacje o portalach randkowych

Pierwsze pytanie, jakie powinna sobie zadać samotna mama szukająca miłości na portalach randkowych, to – czego tak naprawdę szukam? Czy bardziej jednorazowej przygody, czy jednak zależy mi na trwałym związku, gdzie będę mogła polegać na tej drugiej osobie, również biorąc pod uwagę dobro dziecka? To są bardzo ważne pytania, na które trzeba sobie uczciwie odpowiedzieć, żeby nie wprowadzać siebie i potencjalnie tej drugiej osoby w błąd. Dodatkowe pytania czy zagadnienia, przydatne przy wyborze odpowiedniego portalu oferującego randki dla samotnych matek to:

  1. Bezpieczeństwo – zwłaszcza danych osobowych, oraz przeglądania strony – czy ma odpowiedni klucz zabezpieczeń – w ten sposób mamy pewność, że strona chroni użytkowników przed kradzieżą danych osobowych.
  2. Weryfikacja użytkowników – aby uniknąć podszywania się pod kogoś innego
  3. Ewentualne opłaty za korzystanie z portalu. Nie wszędzie takie są, ale nie zaszkodzi sprawdzić.
facet na randce z samotną mamą

Czego można się spodziewać na portalach dla samotnych matek?

Jak w przypadku innych portali randkowych, możemy się spodziewać zarówno rzeczy pozytywnych,jak również mogą się zdarzyć negatywne. Ważne, żeby się przygotować na obie możliwości.

Z przykładowych sytuacji możemy wyróżnić:

  • Sytuacja najlepsza – po drugiej stronie znajdzie się fajna osoba gotowa na poważny związek – zakładając, że nasza samotna mama akurat takiego szuka
  • Ciekawe rozmowy z nowo poznanymi ludźmi – w zależności od ich rozwoju, mogą się zamienić na spotkanie w realu
  • Sytuacja najgorsza – osoba udająca kogoś innego – takich nie brakuje, ale też nie jest to reguła – trzeba być po prostu świadomym zagrożenia, które ewentualnie może wystąpić.

Oczywiście, nie jest regułą, że zawsze i na każdym portalu znajdziemy tylko i wyłącznie oszustów. Ale niestety ludzie są różni, a wobec tego ich intencje również mogą być zróżnicowane. Po prostu warto o tym pamiętać, w przypadku zakładania pierwszego konta. Ostrożności nigdy za wiele.

Randki dla matek

Jak wygląda korzystanie z serwisu randkowego dla samotnych ludzi? Pierwszym krokiem jest zazwyczaj rejestracja. W momencie rejestracji, oprócz swoich podstawowych danych, możemy podać jakieś ciekawe informacje o nas. Jakie mamy zainteresowania, czego oczekujemy, czego nie tolerujemy – warto zawrzeć to gdzieś w swoim opisie na profilu. Pamiętajmy, że przed rejestracją warto zapoznać się z regulaminem strony – poznając go mamy pewność, w jaki sposób działa serwis i czy na przykład nie ma jakichś opłat pisanych drobnym druczkiem. Chwila czytania, a potem głowa spokojniejsza, więc warto poświęcić te kilka minut na zapoznanie się. 

Co jeszcze ważnego w takich randkach i korzystaniu z portali randkowych, to to, że nawet jeśli nie znajdziemy od razu miłości na całe życie – czasem potrzeba czasu, żeby taką znaleźć – to jest to sposób na poznanie ciekawych ludzi. Często z takich znajomości oprócz związków, powstają przyjaźnie na całe życie, jest to więc fajny sposób na poznanie nowych osób, dzielenie z kimś wspólnych zainteresowań i tak dalej.

piękna para

Podsumowanie

Praktycznie każda matka przedkłada szczęście swojego dziecka nad swoje własne szczęście, co czasem może przełożyć się na to, w jakich relacjach tkwi ta matka, lub jak ciężko jej uwolnić się z toksycznych relacji, słuchając kątem ucha – dla dobra dziecka zostań z nim. Jeśli dobro dziecka w tym przypadku ma oznaczać dorastanie z agresywnym psychicznie lub fizycznie ojcem, to sprawi to skutek odwrotny do zamierzonego. Nie jest łatwo zmieniać miejsce zamieszkania, pracę i właściwie całe życie, mając u boku dziecko. Ale dziecko niczym tutaj nie zawiniło, więc często matki dokonują rzeczy niemożliwych, byleby tylko polepszyć swój i swojego malucha. Kobiety, matki, zdecydowanie zasługują na większe uznanie, niż czasami daje się słyszeć. To w swoim ciele kobieta nosi dziecko pod sercem, po czym uczestniczy w wychowaniu malucha na dobrego człowieka. Czasem ojciec znika, a wtedy matka musi wziąć na siebie całość ciężaru wychowania dziecka. Ale przecież każdy zasługuje na drugą szansę, dlaczego więc samotna mama miałaby z tego nie skorzystać? Wielu jest panów, którzy z jakiegoś powodu nie mogą mieć dzieci i związek z kobietą z dzieckiem to dla nich szansa na spełnienie swoich marzeń o wychowaniu dziecka. Zdecydowanie warto więc dać szansę szczęściu i otworzyć się na możliwość ponownego związku. Oczywiście musi się to odbywać w zgodzie z własnymi przekonaniami i samopoczuciem, a także mając na uwadze dobro swojego malucha. Miejmy nadzieję, że takich dojrzałych i gotowych na założenie rodziny mężczyzn będzie jak najwięcej – zdecydowanie łatwiej jest dzielić wszelkie obowiązki na dwie osoby. Często też słyszy się, że panowie będący w takich związkach, decydują się na oficjalną adopcję dziecka matki – dzięki czemu już formalnie, a nie tylko emocjonalnie, jest związane z dzieckiem. Jest to piękna sprawa. Życzymy owocnych, ale też i rozsądnych poszukiwań, nie za wszelką cenę.

FAQ

1. Czy muszę udostępniać swoje zdjęcia na portalu randkowym?

Oczywiście, że nie. Nie ma takiego obowiązku. Jednak należy pamiętać, że mimo wszystko człowiek wyrabia sobie opinię o drugiej osobie w ciągu kilkunastu pierwszych sekund po spotkaniu na żywo. Więc jeśli zdjęcie może pomóc zwrócić na siebie uwagę, to czemu nie. Kolejna sprawa, to odpowiedzmy sobie na pytanie – czy ja wybrałabym czyjś profil bez zdjęcia?

2. Czy na portalach randkowych trzeba za coś płacić?

To zależy od konkretnego portalu, ponieważ różne portale mają różne opcje. Niektóre są zupełnie darmowe, niektóre mają mikrotransakcje w postaci na przykład opłaty za wyróżnienie profilu – takie rzeczy można sprawdzić w regulaminie.