Kismia

Ogromna baza realnych profili osób po 60-tce

Oneamour

Szukanie harmonijnych relacji w sieci dla dojrzałych osób

Jesteś singlem po 60. roku życia? Masz za sobą trudne doświadczenia: rozwód, śmierć partnera lub partnerki, bądź po prostu nie udało Ci się do tej pory ułożyć sobie życia z drugą osobą? Doskwiera Ci samotność, ale myślisz, że randki zarezerwowane są tylko dla młodych? Nic bardziej mylnego! Dojrzała miłość i związki zawierane w późnym okresie życia różnią się w oczywisty sposób od tych z czasów młodości, ale nie są ani gorsze, ani lepsze, a na pewno mogą dawać tyle samo satysfakcji i zaspokajać potrzebę bezpieczeństwa, bliskości i ciepła. Według Joanny Godeckiej, psychoterapeutki współpracującej z portalem Sympatia.pl, to co decyduje o atrakcyjności w wieku dojrzałym, często stanowi deficyt w młodości. Po 50 czy 60. roku życia na ogół lepiej znamy swoje potrzeby, wiemy co mamy do zaoferowania i rzadziej popełniamy pomyłki. Ponadto, dzięki nabytej mądrości życiowej i doświadczeniu, jesteśmy bardziej wyrozumiali, cierpliwi i mamy realistyczne oczekiwania, co oferuje świetny punkt wyjścia do zbudowania trwałej, wartościowej relacji.

Przejście na emeryturę absolutnie nie oznacza, że całe życie jest już za nami i nie możemy liczyć na nic dobrego. Walka o własne szczęście i dążenie do poprawy jakości życia są kluczowe w każdym wieku, a jak głosi stare porzekadło: na miłość nigdy nie jest za późno. Brzmi jak pusty frazes? Historie setek ludzi, którzy poznali się poprzez portale randkowe 60+ dowodzą, że jednak nie.

Portale Randkowe Dla 60 Latków

Dlaczego warto założyć konto na portalu dla samotnych po 60-tce?

… bo jest to bardzo wygodne.

Dynamiczny rozwój nowych technologii i powszechna dostępność Internetu sprawiły, że poznawanie nowych ludzi nigdy nie było tak łatwe, jak teraz. Choć jeszcze 15 – 20 lat temu tego typu serwisy miały znikomy udział w rynku usług matrymonialnych (a portale randkowe dla samotnych ludzi po 60-tce właściwie nie istniały), dziś poszukiwanie w ten sposób drugiej połówki nie jest niczym niezwykłym. To bardzo łatwy i wygodny sposób na poznanie osób w podobnym wieku i z takimi samymi oczekiwaniami, i to bez wychodzenia z domu.

… bo mamy dużo wolnego czasu.

O ile młodzi ludzie często narzekają na brak czasu, o tyle po przejściu na emeryturę i odchowaniu dzieci mamy go aż za dużo. Jeżeli nie ma przy nas wspierającej osoby, w naturalny sposób zaczyna nam doskwierać samotność. Wbrew powszechnym opiniom portale randkowe dla 60-latków nie muszą służyć jedynie do poszukiwania potencjalnego partnera lub partnerki. Możemy w ten sposób poznać również ciekawe osoby do rozmowy lub spędzenia razem czasu na wspólnym hobby. Faktem jest, że z wiekiem niestety coraz trudniej jest nam nawiązywać nowe znajomości, a portale randkowe 60+ umożliwiają prowadzenie rozmów za pośrednictwem czatu lub komunikatorów w zasadzie z nieograniczoną liczbą osób.

… bo daje dużo możliwości.

W sieci znaleźć można najróżniejsze serwisy randkowe. Niektóre są ogólne, inne dedykowane bardzo konkretnej grupie osób w zależności od wieku, wyznania, poziomu wykształcenia itp. Jeszcze inne portale powstały z myślą o ludziach, których łączą konkretne oczekiwania, np. poszukiwanie stabilnego związku lub jedynie przelotnej znajomości czy flirtu. Wszystko to oznacza, że możemy znacznie łatwiej wybrać odpowiedni portal dla samotnych po 60-tce na podstawie własnych potrzeb i poznać osoby podobne do nas. Niezależnie od tego, czy szukamy kogoś, z kim chcemy spędzić resztę życia, czy jedynie towarzysza do rozmów lub niezobowiązujących spotkań, znalezienie idealnego kandydata lub kandydatki jeszcze nigdy nie było tak proste.

para powyżej 60 lat

Czy zawieranie znajomości w Internecie jest bezpieczne?

Trudno odpowiedzieć na to pytanie jednym słowem. Na pewno pokutuje tutaj pewien stereotyp na temat rzekomych niebezpieczeństw czyhających na użytkowników portali randkowych, ale ofiarą oszustwa możemy równie dobrze paść, poznając kogoś w teatrze, sklepie czy na spacerze. Zasadniczo poznawanie ludzi poprzez portale randkowe 60+ (szczególnie te popularne) powinno być bezpieczne (a przynajmniej nie mniej niż poznawanie ludzi w ogóle), o ile zachowamy przezorność i będziemy przestrzegać kilku podstawowych zasad.

Na pewno nie należy udostępniać nowo poznanym osobom naszych danych (np. numeru telefonu czy adresu) ani wysyłać prywatnych zdjęć. Ponadto warto umawiać się na pierwsze spotkania w miejscach publicznych i ufać własnemu instynktowi, jeżeli zachowanie rozmówcy budzi nasze wątpliwości. Trzeba też pamiętać, żeby nigdy nie wysyłać pieniędzy  na prośbę poznanych osób, niezależnie od tego, jak wzruszająca historia została nam opowiedziana. Wszystko to może wydawać się oczywiste, ale niestety nadal zdarzają się sytuacje, w których naiwne i łatwowierne osoby padają ofiarami internetowych naciągaczy.

Jednym z najpowszechniejszych oszustw, z jakimi możemy się zetknąć na portalu randkowym, jest zamieszczanie nieprawdziwych lub mocno wyretuszowanych zdjęć, które nijak mają się do rzeczywistości. Jest to oczywiście bardzo frustrujące, chociaż na szczęście niezbyt niebezpieczne. Jeżeli jednak chcemy uniknąć rozczarowania, przed prawdziwym spotkaniem zawsze możemy zaproponować rozmowę wideo.

Portal randkowy dla samotnych 60+: w jaki sposób założyć konto?

Samo zakładanie profilu, niezależnie od portalu, zazwyczaj jest banalnie proste. Wystarczy kliknąć formularz rejestracyjny na stronie, uzupełnić informacje na swój temat, dodać zdjęcie i ewentualnie wybrać pakiet usług dodatkowych. Przed rejestracją powinniśmy jednak zastanowić się nad wyborem odpowiedniego portalu randkowego 60+. Może to być jeden z popularnych serwisów dedykowanych osobom dojrzałym, np. Singles 50, BabciaPoszukiwana czy Razem50plus.pl, lub po prostu portal „ogólnego przeznaczenia”, na którym można samodzielnie ustawić filtry na preferowany wiek. Jeśli chodzi o portale randkowe dla ogółu internautów, warto wybierać sprawdzone serwisy (np. Sympatia.pl, eDarling lub Badoo), które cieszą się w większości dobrą opinią, mają wielu aktywnych użytkowników i dbają o ich bezpieczeństwo oraz anonimowość. Szczegółowe informacje w tym zakresie z łatwością znajdziemy na stronie danego serwisu.

para powyżej 60 lat w parku

Wybierając portal dla samotnych po 50 – 60-tce, warto też zwrócić uwagę na zakres oferowanych funkcji oraz sprawdzić, czy rejestracja wiąże się z dodatkowymi opłatami. Niektóre portale pobierają opłatę za prowadzenie konta, inne tylko za pewne usługi, ale znajdziemy też popularne portale randkowe dla 60-latków, z których korzystanie jest zupełnie darmowe. Który wybrać? Sama opłata lub jej brak nie świadczą o jakości oferowanych usług, chociaż konieczność płacenia za konto często odstrasza osoby, które zakładają profil bez poważnych zamiarów, np. szukając sponsora, dla żartu lub tylko po to, żeby ubliżać innym (niestety takie sytuacje też się zdarzają). Oczywiście nie jest to regułą i jeżeli nie chcemy płacić za korzystanie z serwisu, po prostu stawiajmy na darmowe sprawdzone portale randkowe – najlepiej takie, które regularnie weryfikują konta użytkowników i zapewniają pomoc konsultantów. Portale dla samotnych ludzi po 60-tce to znakomity sposób na poznanie nowych osób w podobnej sytuacji i z porównywalnym bagażem życiowych doświadczeń (rozwód, śmierć bliskiej osoby, samotność itp.). Warto pozbyć się uprzedzeń i blokad, które tworzymy we własnej głowie, bo zakładając konto randkowe w Internecie nic nie ryzykujemy, a możemy zyskać bardzo wiele. Wszyscy potrzebujemy wsparcia, bliskości i kontaktu z drugim człowiekiem, zaś dążenie do zaspokojenia tych potrzeb nie jest powodem do wstydu, tylko mądrą decyzją człowieka, który postanowił wziąć los we własne ręce.