Easytalking

Ogromna baza ankiet realnych osób w wieku powyżej 60 lat

Przeczytaj recenzję
Przeczytaj recenzję
Oneamour

Szukanie harmonijnych relacji w sieci dla dojrzałych osób

Przeczytaj recenzję
Przeczytaj recenzję
eDarling

Algorytm dopasowywania bratniej duszy online

Przeczytaj recenzję
Przeczytaj recenzję
Singles50

Rozwijanie więzi społecznych w Twoim mieście

Przeczytaj recenzję
Przeczytaj recenzję

Jesteś singlem po 60 roku życia? Masz za sobą trudne doświadczenia: rozwód, śmierć partnera/partnerki, a może po prostu nie udało Ci się do tej pory ułożyć sobie życia z drugą osobą? Doskwiera Ci samotność, ale myślisz, że randki zarezerwowane są tylko dla młodych? Nic bardziej mylnego! Oczywiście dojrzała miłość i związki zawierane w późnym okresie życia różnią się od tych z czasów młodości, ale nie są ani gorsze, ani lepsze, po prostu inne, a na pewno mogą dawać tyle samo satysfakcji i zaspokoić potrzebę bezpieczeństwa, bliskości i ciepła. Według Joanny Godeckiej, psychoterapeutki współpracującej z portalem Sympatia.pl, to co stanowi o atrakcyjności w wieku dojrzałym, często stanowi deficyt w młodości. Po 50 czy 60 roku życia na ogół lepiej znamy swoje potrzeby, wiemy co mamy do zaoferowania i rzadziej popełniamy pomyłki. Do tego, dzięki nabytej mądrości życiowej i doświadczeniu, jesteśmy bardziej wyrozumiali, cierpliwi i mamy realistyczne oczekiwania, co jest świetnym punktem wyjścia do zbudowania trwałej, wartościowej relacji. 

Przejście na emeryturę absolutnie nie oznacza, że nasze życie jest za nami i nic dobrego nas już nie spotka. Walka o własne szczęście i dążenie do poprawy jakości naszego życia są kluczowe w każdym wieku, a jak mówi stare przysłowie: na miłość nigdy nie jest za późno. Brzmi jak pusty frazes? Setki historii ludzi, którzy poznali się poprzez portale randkowe 60+ pokazują, że jednak nie.

Portale Randkowe Dla 60 Latków

Dlaczego warto założyć konto na portalu dla samotnych po 60?

… bo jest to bardzo wygodne.

Dynamiczny rozwój nowych technologii i powszechna dostępność Internetu sprawiły, że poznawanie nowych ludzi nigdy nie było tak łatwe, jak teraz. Choć jeszcze 15 – 20 lat temu tego typu serwisy miały marginalny udział w rynku matrymonialnym (a portale randkowe dla samotnych ludzi po 60 właściwie w ogóle nie istniały), dziś poszukiwanie w ten sposób drugiej połowy nie jest już niczym niezwykłym. To bardzo łatwy i wygodny sposób na poznanie osób w podobnym wieku i z takimi samymi oczekiwaniami, i to bez wychodzenia z domu.

… bo mamy dużo wolnego czasu.

O ile młodzi ludzie często narzekają na brak czasu, o tyle po przejściu na emeryturę i odchowaniu dzieci mamy go aż za dużo. Jeżeli nie ma przy nas wspierającej osoby, w naturalny sposób zaczyna nam doskwierać samotność. Wbrew powszechnym opiniom portale randkowe dla 60-latków nie muszą służyć jedynie do poszukiwania potencjalnego partnera/partnerki. Możemy w ten sposób poznać ciekawe osoby do rozmowy lub spędzenia razem czasu na wspólnym hobby. Nie musi to być od razu miłość. Faktem jest, że z wiekiem niestety coraz trudniej jest nam nawiązywać nowe znajomości, a portale randkowe 60+ umożliwiają czatowanie czy prowadzenie video rozmowy w zasadzie z nieograniczoną liczbą osób. 

… bo daje dużo możliwości.

Serwisy randkowe, które możemy znaleźć w sieci, różnią się od siebie. Niektóre są ogólne, inne dedykowane bardzo konkretnej grupie osób, np. wiekowej, wyznaniowej, naukowej itp. Jeszcze inne stworzone zostały dla ludzi, których łączą konkretne oczekiwania, np. szukają stabilnego związku lub jedynie przelotnej znajomości czy flirtu. Dzięki temu z łatwością wybierzemy odpowiedni portal dla samotnych po 60 na podstawie własnych potrzeb i poznamy osoby podobne do nas. Niezależnie od tego, czy szukamy kogoś, przy kim chcemy spędzić resztę życia, czy jedynie towarzysza rozmów lub niezobowiązujących spotkań, poszukiwanie idealnego kandydata/kandydatki jeszcze nigdy nie było tak proste.

para powyżej 60 lat

Czy zawieranie znajomości w Internecie jest bezpieczne?

Trudno odpowiedzieć na to pytanie jednym słowem. Na pewno pokutuje tutaj pewien stereotyp na temat rzekomych niebezpieczeństw czyhających na użytkowników portali randkowych, ale ofiarą oszustwa możemy równie dobrze paść, poznając kogoś w teatrze, sklepie czy na spacerze. Zasadniczo poznawanie ludzi poprzez portale randkowe 60+ (szczególnie te popularne) może być bezpieczne, a przynajmniej nie mniej niż poznawanie ludzi w ogóle, o ile będziemy przestrzegać kilku podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Nie udostępniajmy nowo poznanym osobom naszych danych (np. numeru telefonu czy adresu) ani nie wysyłajmy prywatnych zdjęć. Ponadto umawiajmy się na pierwsze spotkania w miejscach publicznych i ufajmy własnemu instynktowi, jeżeli zachowanie naszego rozmówcy budzi nasze wątpliwości. Pamiętajmy też, żeby nigdy nie wysyłać żadnych pieniędzy, niezależnie od tego, jak wzruszająca historia została nam opowiedziana. Niby jest to oczywiste, ale niestety nadal zdarzają się sytuacje, w których naiwne i łatwowierne osoby padają ofiarami internetowych naciągaczy. 

Jednym z najpowszechniejszych oszustw, z jakimi możemy się zetknąć na portalu randkowym, jest wstawianie nieprawdziwych lub mocno wyretuszowanych zdjęć, które nijak mają się do rzeczywistości. Jest to oczywiście bardzo frustrujące, chociaż na szczęście niezbyt niebezpieczne. Jeżeli jednak chcemy uniknąć rozczarowania, przed prawdziwym spotkaniem zawsze możemy zaproponować video rozmowę. 

Portal randkowy dla samotnych 60+: w jaki sposób założyć konto?

Samo zakładanie profilu, niezależnie od portalu, zazwyczaj jest banalnie proste. Wystarczy kliknąć formularz rejestracyjny na stronie, uzupełnić informacje na swój temat, dodać zdjęcie i ewentualnie wybrać pakiet usług. Najpierw powinniśmy jednak zastanowić się nad wyborem odpowiedniego portalu randkowego 60+. Może to być jeden z popularnych serwisów dedykowanych osobom dojrzałym, np. Singles 50, BabciaPoszukiwana czy Razem50plus.pl, albo wybrać portal ogólny i ustawić filtry na preferowany wiek. Ważne, żeby wybierać sprawdzone portale randkowe (np. Sympatia.pl, eDarling lub Badoo), które cieszą się z reguły dobrymi opiniami w Internecie, mają wielu aktywnych użytkowników i dbają o ich bezpieczeństwo oraz anonimowość. Tego typu informacje z łatwością znajdziemy na stronie danego serwisu.

para powyżej 60 lat w parku

Wybierając portal dla samotnych po 50 – 60, warto też zwrócić uwagę na to, jakie funkcje oferuje oraz czy rejestracja wiąże się z dodatkowymi opłatami. Niektóre portale pobierają opłatę za prowadzenie konta, inne tylko za pewne usługi, ale znajdziemy też popularne portale randkowe dla 60 latków, z których korzystanie jest zupełnie darmowe. Który wybrać? Sama opłata lub jej brak nie świadczą o jakości oferowanych usług, chociaż konieczność opłacania konta często odstrasza osoby, które zakładają sobie konto bez poważnych zamiarów, np. szukając sponsora dla żartu lub tylko po to, żeby obrażać innych (niestety takie sytuacje też się zdarzają). Oczywiście nie jest to regułą i jeżeli nie chcemy płacić za korzystanie z serwisu, po prostu stawiajmy na darmowe sprawdzone portale randkowe, najlepiej takie, które regularnie weryfikują konta użytkowników i zapewniają pomoc konsultantów. Portale dla samotnych ludzi po 60 to znakomity sposób na poznanie nowych osób w podobnej sytuacji i z porównywalnym bagażem życiowych doświadczeń (rozwód, śmierć bliskiej osoby, samotność itp.). Warto pozbyć się własnych uprzedzeń i blokad, które sami tworzymy w naszej głowie, bo zakładając konto randkowe w Internecie, nic nie ryzykujemy, a możemy zyskać bardzo wiele. Wszyscy potrzebujemy wsparcia, bliskości i kontaktu z drugim człowiekiem i dążenie do zaspokojenia tych potrzeb nie jest żadnym wstydem, tylko mądrą decyzją człowieka, który postanowił wziąć los we własne ręce.