Kismia

Chrześcijańskie randki online na całym świecie

Easytalking

Portal randkowy dla ludzi o wspólnej wierze i wartościach

eDarling

Spotkania online dla katolików z tego miasta

StoryLoves

Spotkania i rozmowy z katolikami 24/7

Dzisiejszy świat, czyli nasza współczesność, nazwana jest epoką singli. Jak wynika z licznych statystyk – małżeństwa są ostatnio zawierane niechętnie, ludzie skupiają się na krótkich, niezobowiązujących znajomościach. A co robić katolikowi, dla którego jedynym prawidłowym zwieńczeniem miłości jest sakrament małżeństwa?

„I rzekł: Dlatego opuści człowiek ojca i matkę i połączy się z żoną swoją, i będą ci dwoje jednym ciałem. A tak już nie są dwoje, ale jedno ciało. Co tedy Bóg złączył, człowiek niechaj nie rozłącza.” MAT. 19,5-6 (BW)

Jeśli katolik jest pewien, że chce poślubić inną osobę wierzącą, to może szukać swojej lepszej połowy tam, gdzie skupiają się ludzie wierzący: w kościołach, parafiach, stowarzyszeniach, czy ruchach religijnych, na pielgrzymkach… Ale co powinien zrobić jeśli i tam nie znajdzie miłości swojego życia?

Portale randkowy dla katolików

Samotni ludzie szukają miłości w Internecie

Tempo naszego życia stało się bardzo szybkie i wielu ludziom nie wystarcza czasu na głębokie i długotrwałe poznawanie potencjalnych partnerów życiowych.

Badanie cytowane w książce „Love in the time of Algorithms”, autorstwa Daniela Slatera, mówi że 20% „zaangażowanych związków”ma swój początek w sieci.

Wiele par spotkało się w ten sposób! 

Niżej postaramy się przybliżyć proces rejestracji i korzystania z portali do zawierania nowych znajomości.

Osoby zainteresowane znalezieniem przyszłego partnera, czy partnerki w Internecie rejestrują się na portalu randkowym, tworzą tam profil, używając do tego pewnych danych osobowych, a także informacji dotyczących różnych aspektów życia, takich jak: zainteresowania, poglądy życiowe, czy ulubione zajęcia.

para trzymając się za ręce

Można tam też zamieścić informację o swoim stosunku do głównych nauk Kościoła na temat małżeństwa, seksualności i rodziny.

Od tej pory członkowie społeczności mogą swobodnie wyszukiwać, przeglądać i wysyłać wiadomości do innych osób, które potencjalnie mogą okazać się kandydatami, którym można ślubować do grobowej deski. 

Brzmi szalenie prosto, ale poruszanie się po nowym internetowym świecie romantycznych spotkań ludzi wierzących niesie ze sobą pewne niuanse.

Portal dla samotnych katolików

Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na rodzaje portali randkowych. Nie sekretem jest, że ogromna większość użytkowników podobnych portali randkowych nastawiona jest na lekkie, przelotne znajomości i szybki seks. Dlatego młodzi katolicy, którzy podzielają wartości Kościoła i którym zależy na pobraniu się przed Bogiem i bliskimi, powinni wybrać portale randkowe przeznaczone dla ludzi z podobnymi przekonaniami. 

Wolni, wierzący i poszukujący miłości

Czy ważne jest dla Ciebie, by twój przyszły mąż lub żona podzielał / podzielała twoje wartości dotyczące małżeństwa i rodziny? Czy jest dla Ciebie istotne, by osoba z którą się spotykasz podziela Twoją katolicką wiarę i ideały? Jeśli Twoje odpowiedzi brzmią „tak, jest to dla mnie ważne, bo ważna, istotna jest dla mnie moja wiara” to jest to dobry powód, aby dołączyć do serwisu randkowego przeznaczonego specjalnie dla katolików, a nie ogólnego serwisu randkowego skierowanego do ogółu społeczeństwa.

Istnieje kilka witryn internetowych które mają za zadanie pomóc samotnym katolikom na całym świecie znaleźć osobę do zawarcia związku małżeńskiego.

Odkrywamy wspaniały świat katolickiego portalu randkowego

Portale dla samotnych chrzescijan i katolików istnieją i oferują użytkownikom, wierzącym w Boga możliwość spotkanie nie tylko bratniej duszy, czy przyjaźni (co może być celem samym w sobie), ale także może doprowadzić bezpośrednio do ołtarza.

facet z telefonem

Niektóre witryny nie tylko oferują podstawową wersję ( tzn. że mogą się z Tobą kontaktować tylko inni użytkownicy), gdzie rejestracja jest bezpłatna, ale także usługę Premium, kiedy użytkownik chce mieć dostęp do profili innych użytkowników i kontaktować się z nimi osobiście, przeglądać ich zdjęcia, dowiadywać się o ich zainteresowaniach, poglądach i celach życiowych. Taka usługa jest stosunkowo niedroga i daje możliwość bezpiecznego i dokładniejszego poznania osoby. Następnie trzeba przejść test weryfikacji profilu: administratorzy portalu spędzają sporo czasu zanim będą mogli zweryfikować użytkownika i sprawdzić jego uczciwość poprzez weryfikację fotografii i informacji podanych w profilu. Taka weryfikacja daje użytkownikom bezpieczeństwo, że nie zostaną oszukani.

Grunt to szczerość i bezpieczeństwo

Oto kilka niepisanych zasad, które pomogą każdemu użytkownikowi katolickiego portalu randkowego nawiązać trwałe, przyjazne i dobre relacje z innymi użytkownikami-katolikami:

 1. Bądź sobą i nie wywieraj na siebie zbyt dużej presji. Nawet jeśli osoba, z którą korespondujesz nie okaże się Twoją bratnią duszą, której będzie można ślubować do grobowej deski – to może z tej znajomości powstać piękna przyjaźń. Poświęć trochę czasu na odkrycie bogactwa danej osoby poprzez autentyczną i szczerą rozmowę.
 2. Zawsze mów otwarcie o swojej wierze – znajdujesz się na portalu randkowym dla wierzących, a więc zarejestrowani użytkownicy chętnie spotkają kogoś, kto podziela chrześcijańskie wartości.
 3. Pamiętaj o delikatności i uprzejmości i zawsze odpowiadaj na otrzymane wiadomości.
 4. Pamiętaj, że portale tego typu są ukierunkowane na nawiązanie znajomości w bezpiecznych warunkach, ale tylko prawdziwe spotkanie na żywo pozwoli Ci odkryć Twojego rozmówcę w pełnym wymiarze.
 5. Zawsze bądź ostrożny: pamiętaj, że przed umówionym spotkaniem z osobą z portalu randkowego trzeba zachować pełną ostrożność – nie ujawniaj wszystkich swoich osobistych danych: telefonu komórkowego, adresu, itp.
 6. Pierwsze spotkanie z nieznajomą jeszcze osobą zorganizuj w miejscu publicznym, najlepiej w obecności osoby trzeciej. Może to być restauracja bar, czy muzeum, albo park, a towarzyszyć Ci może przyjaciel, czy przyjaciółka, albo ktoś z rodziny: siostra, czy brat.
 7. Jeśli decydujesz się na spotkanie tête-à-tête poinformuj krewnego, lub znajomego o tym spotkaniu, określając czas i miejsce spotkania, a także godzinę powrotu. Miej zawsze, na wszelki wypadek, włączony i naładowany telefon.
 8. Jeśli w trakcie konwersacji na portalu, lub w ciągu spotkania na żywo zauważysz zachowania, lub treści, które są sprzeczne z prawami ludzi, dobrymi obyczajami, lub sprzeczne z celami wyznaczonymi przez katolickie portale randkowe, lub są sprzeczne z prawami, określonymi dokumentami państwowymi – zgłoś to pilnie zespołowi portalu randkowego lub organom bezpieczeństwa.

Portale dla samotnych katolików to:

 • możliwość dzielenie się wspólnymi wartościami z ludźmi, którzy nie są jeszcze połączeni więzami małżeńskimi
 • łączenie się ludzi, którzy mają głębokie wartości religijne, lub po prostu podobne wartości przekazywane przez chrześcijaństwo 
 • użytkownicy portali dla samotnych katolików, którzy szukają poważnych, szczerych i trwałych relacji opartych na zaufaniu i wzajemnym szacunku

Katolickie portale randkowe to portale dla ludzi z wartościami, gdzie takie cechy jak wielkoduszność, wierność, zaangażowanie, radość życia w rodzinie są na pierwszym miejscu. Aspekt religijny jest decydującym czynnikiem, który łączy ludzi i pomaga im wspólnie budować swoją przyszłość.

Ciekawostka : Rodzice papieża Benedykta XVI poznali się dzięki ogłoszeniu w lokalnej gazecie. 😉