Kismia

✔ Randki na poziomie
✔ Znajomości na całym świecie
✔ Obsługa klienta 24/7

Easytalking

✔ Znajomości w pobliżu
✔ Prawdziwi użytkownicy
✔ 91% zgadza się na spotkanie

Oneamour

✔ Znajomości dla związku
✔ Weryfikacja nowych profili
✔ Nowe recenzje codziennie

Włocławek jest ciekawym miastem, leżącym w województwie kujawsko-pomorskim, na prawach powiatu. Leży nad Wisłą, przy ujściu Zgłowiączki, jest historyczną stolicą Kujaw. Miasto do ma do zaoferowania całkiem sporo ciekawostek, zarówno architektonicznych, jak i naturalnych, oraz hydrologicznych. Randki we Włocławku mogą więc odbyć się w różnych ciekawych zakątkach tego miasta, wystarczy tylko dobrze poszukać. Co ciekawego może nam zaoferować to miasto? Czego się spodziewać, na co zwrócić uwagę? I wobec tego, jakie są najlepsze randki we Włocławku? O tym napiszemy w poniższym artykule, zapraszamy serdecznie.

Randki we Włocławku

Najciekawsze miejsca na randkę – portal randkowy we Włocławku

Włocławek niektórym może kojarzyć się wyłącznie z ketchupem i tamą, a wiadomo, nie samym ketchupem człowiek żyje. Włocławek to naprawdę fajne miasto, w którym można przeżyć romantyczne chwile. Jakie to miejsca skrywa to miasto? Oto najważniejsze z nich:

  • Bulwary Włocławskie
  • Wzgórze Szpetalskie
  • Park Henryka Sienkiewicza
  • Bazylika Katedralna
  • Stary Rynek

To tylko kilka ciekawostek, bo najpopularniejsza romantyczna randka we Włocławku może odbyć się w wielu miejscach, wszystko zależy od naszej inwencji twórczej. Sprawdźmy więc po kolei, co każde z tych miejsc może zaoferować włocławskim randkowiczom.

  1. Bulwary Włocławskie – jest to ulica razem z promenadą, która znajduje się na lewym brzegu Wisły. Na bulwarach odbywają się rozmaite imprezy cykliczne, koncerty oraz inne wydarzenia, dzięki czemu to miejsce aż tętni życiem. Do dyspozycji zarówno mieszkańców, jak i turystów jest plac zabaw dla dzieci, a także siłownia. Dodatkowo wytyczono ścieżki spacerowe oraz rowerowe, więc jeśli chcemy aktywnie spędzić randkę, to jest to miejsce idealne do tego typu aktywności. Można też znaleźć tu restauracje i kawiarnie sezonowe, więc po spacerku można sobie przycupnąć na ławce i razem ze swoim partnerem czy partnerką podziwiać Pływającą Scenę na Wiśle, czy oświetlony wieczorną porą Most imienia Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego.
  2. Wzgórze Szpetalskie oferuje kilka rzeczy. Pierwszą z nich jest pomnik Poległych Obrońców Wisły 1920, ale warto tutaj również wybrać się na wschód czy zachód słońca, bo to wzgórze oferuje również niesamowitą panoramę miasta. Wygląda urokliwie zwłaszcza wieczorem, podświetlone różnymi światłami miasto sprawia, że atmosfera robi się sama.
  3. Park imienia Henryka Sienkiewicza znajduje się przy ujściu rzeki Zgłowiączki do Wisły. Ma powierzchnię 40 hektarów. Powstał w 1870 roku i z czasem urósł do rozmiarów obecnych. Park kryje w sobie rozmaite gatunki drzew liściastych oraz iglastych. Jedną z atrakcji tego parku jest wierzba płacząca, która praktycznie leży na powierzchni rzeki, a którą to upodobali sobie nowożeńcy przy sesjach. Mieszkańcy zaciekle bronili tej wierzby, gdy władze miasta planowały ją wyciąć. Jest tu więc dużo urokliwych zakątków, można więc sobie pozwolić na spacer zarówno samemu, jak i ze swoją drugą połówką.
  4. Bazylika Katedralna jest gratką dla miłośników architektury i sztuki sakralnej. Może się wydawać nietypowym miejscem na randkę, ale z drugiej strony, jest coś majestatycznego w takich budowlach, może to być ciekawy punkt do rozpoczęcia rozmowy. Wspaniałe, gotyckie witraże, polichromie oraz wyroby złotnicze, przyciągną niejedno spojrzenie. Otoczenie katedry jest bardzo zadbane i urokliwe, więc jest świetną propozycją dla spacerowiczów i nie tylko.
  5. Stary Rynek, który został zrewitalizowany w 2013 roku, to kolejne, ciekawe miejsce na mapie Włocławka. Niegdyś mieścił się tam ratusz, a obecnie ostał się tam hotel, w którym organizowane były różne bale oraz imprezy. Obecnie są tam organizowane imprezy plenerowe. Wieczorne podświetlenia oraz wypielęgnowane rabatki kwiatowe to fajne miejsce na rozpoczęcie lub zakończenie randki.
zakochana para na randce

Stopień wodny – tama we Włocławku

Osobną wzmianką chcielibyśmy przypomnieć o tamie we Włocławku. Jest to interesujący obiekt, który można zwiedzać, ale dużej części osób kojarzy się z tragiczną historią księdza Jana Popiełuszki, który w tamtym miejscu został zamordowany. Jeżeli ktoś lubi odwiedzać miejsca historyczne, może tam odwiedzić miejsce, upamiętniające tą zbrodnię, o której ludzie pamiętają do dziś.

Podsumowanie

Włocławek kryje w sobie rozmaite ciekawostki, mniejsze i większe. Restauracje, zrewitalizowany rynek, czy bulwary, które przyciągają masę spacerowiczów, a także łączą stary rynek z Placem Wolności, który to zachęca do spacerowania – to tylko kilka najważniejszych punktów na mapie Włocławka, a których to jest znacznie więcej. Wystarczy dać sobie trochę czasu i niespiesznie zwiedzać to miasto, aby odkryć co ma do zaoferowania, zarówno dla singli, jak i dla randkowiczów czy par z nieco dłuższym stażem – każdy znajdzie tu coś dla siebie. Niezależnie od pory roku, Włocławek ma do zaoferowania piękne zakątki i ciekawą historię do opowiedzenia i pokazania. Jest to na pewno miejsce, które każdy powinien odwiedzić przynajmniej raz w życiu, bo można tu znaleźć jednocześnie spokój przy rzece, jak i tętniące życiem okolice bulwarowe po drugiej stronie Wisły. Dlatego też, zdecydowanie polecamy to miejsce, jako perła Kujaw, bo ma tak wiele do zaoferowania! Do zobaczenia w tym pięknym miejscu, gdzie każdy jest mile widziany, a atmosfera udziela się sama.

FAQ

1. Czy we Włocławku znajduje się jakieś muzeum?

Odpowiedź – tak, we Włocławku znajduje się Muzeum Historii Włocławka, które kryje w sobie różne ciekawe, historyczne znaleziska. Jedną z największych atrakcji jest replika tajemniczej czary, której naukowcy nie są w stanie przypisać do konkretnego okresu czy sposobu użytkowania. oryginał tej czary znajduje się w Muzeum Narodowym w Krakowie.

2. Bulwary Włocławskie – czy warto tam iść na randkę?

Odpowiedź – oczywiście! Bulwary są świetnym miejscem na niezobowiązujący spacer, dzięki czemu można bezstresowo poprowadzić zarówno pierwsze, jak i kolejne spotkanie. Można dreptać niespiesznie, podziwiając krajobraz prawobrzeżnej Wisły, czy pochodzić wytyczonymi szlakami spacerowymi.

3. Wzgórze Szpetalskie – czy oferuje ciekawe widoki?

Odpowiedź – tak jest, Wzgórze Szpetalskie oferuje wspaniały widok na panoramę miasta, będzie to więc świetny punkt spacerowy. Warto pamiętać, że na wzgórze lepiej wybrać się w wygodnym obuwiu, dlatego warto to uzgodnić ze swoją drugą osobą, tak aby obie osoby były przygotowane na trochę większe wyzwanie, jakim jest wejście na wzgórze. Ale jest to miejsce chętnie odwiedzane przez randkowiczów, właśnie ze względu na widoki, jakie oferuje.

4. Czy można odwiedzać bazylikę katedralną?

Odpowiedź – nie można, a nawet trzeba! To piękna, gotycka budowla, przy której nie sposób przejść obojętnie, kryje bowiem w sobie wspaniałe witraże czy obrazy. Sama bryła bazyliki jest budowlą przyciągającą wzrok, warto więc się nią zainteresować. Do dyspozycji jest również Muzeum Diecezjalne, a plac Kopernika upamiętnia odwiedziny tego wybitnego astronoma, który uczył się we Włocławku.