Kismia

✔ Randki na poziomie
✔ Znajomości na całym świecie
✔ Obsługa klienta 24/7

Easytalking

✔ Znajomości w pobliżu
✔ Prawdziwi użytkownicy
✔ 91% zgadza się na spotkanie

Oneamour

✔ Znajomości dla związku
✔ Weryfikacja nowych profili
✔ Nowe recenzje codziennie

Kraków jest jedną z najbardziej znanych wizytówek naszego kraju. Zamek na Wawelu, smok, czy sławne Sukiennice – to tylko kilka z najbardziej znanych zakątków turystycznych, które co roku przyciągają do Krakowa miliony turystów. Atmosfera krakowskiego rynku jest jedyna w swoim rodzaju i sprzyja poznaniu kogoś, roztaczając romantyczny vibe dookoła siebie. Randki w Krakowie to świetny pomysł zarówno dla osób, które dopiero się poznają, jak również dla par, które są już ze sobą od jakiegoś czasu i chciałyby spędzić ze sobą romantyczne chwile w pięknym miejscu. Co ciekawego ma Kraków do zaoferowania? O tym w poniższym artykule.

Randki w Krakowie

Czas wolny w Krakowie

Zależnie od tego, czy wolimy randki aktywne, czy raczej spokojne, możemy podzielić atrakcje Krakowa i okolic na kilka punktów:

  • randki aktywne
  • randki nastawione na zwiedzanie i spacer.

Chyba najlepsze randki w Krakowie skupiają się na Rynku i jego okolicach. Zarówno rynek, jak i całe Stare Miasto przyciąga studentów, turystów i artystów z Polski i zagranicy. Czym przyciąga Rynek? Urokliwymi kamienicami i ukrytymi w nich restauracjami. Kamienice, które mogłyby opowiedzieć kawał historii i pyszne przysmaki zarówno regionalne, jak i światowe kuszą zarówno turystów, jak i stałych mieszkańców rozmaitymi smakami, dzięki czemu romantyczna randka w Krakowie bez problemu zostanie zorganizowana.

Kilka najważniejszych punktów na rynku to:

  1. Kościół Mariacki, inaczej zwany Bazyliką Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Krakowie, który kryje w sobie najwspanialsze dzieło sakralne, jakim jest słynny ołtarz stworzony przez Wita Stwosza. Jest to historia sama w sobie, uznana na całym świecie za coś niesamowitego.
  2. W wieży tego kościoła, inaczej zwaną Hejnalicą, o każdej pełnej godzinie rozgrywa się hejnał. Co ciekawe, można też tą wieżę zwiedzić, co może być ciekawym punktem na randkowej mapie Krakowa.
  3. Pomnik Adama Mickiewicza, to kolejny punkt na randkowej mapie Krakowa. Pary chętnie umawiają się tam jako punkt orientacyjny, żeby potem przejść do zwiedzania Krakowa.
  4. Wieża Ratuszowa, która została ocalona jako jedyny element dawnego Ratusza. Niestety w większości musiał on zostać rozebrany, ze względu na źle przeprowadzony remont. Wieża to jedyne, co zostało po całym ratuszu. Obecnie w Wieży Ratuszowej znajduje się oddział Muzeum Miasta Krakowa, gdzie można też kupić najróżniejsze pamiątki dla siebie i dla swojej randki. Drobny upominek sprawi, że romantyczna randka w Krakowie na pewno nie zostanie zapomniana.
  5. Sukiennice – nie można o nich nie wspomnieć, rozmawiając o Krakowskim Rynku. Nazwa Sukiennice pochodzi od sukna, które było sprowadzane do Polski na sprzedaż. Pierwsze wzmianki o Sukiennicach pochodzą z połowy XIII wieku, gdzie Bolesław Wstydliwy obiecał postawienie kamiennych kramów z suknem. Przez wieki Sukiennice przechodziły rozmaite metamorfozy i dzisiaj wyglądają zupełnie inaczej niż ich pierwotna wersja. Spacer po Sukiennicach w trakcie randki, może być więc ciekawym elementem, zwłaszcza dla osób przepadających za drobiazgami, które można tam kupić.
  6. Serwis randkowy Kraków nie może też nie wspomnieć o wszelkich bocznych uliczkach i zakamarkach, które kryją w sobie niesamowite muzea, urocze kawiarenki idealne na randkę i mnóstwo innych ciekawostek, które przyciągają oko i przybliżają nieco zarówno historię, jak i cały urok tego wspaniałego miejsca.

Aktywne randki w Krakowie i okolicach

para na randce w kawiarni

Gdy już trochę się poznaliście, warto wybrać się w kilka miejsc, gdzie można wybrać się na wędrówki piesze czy rowerowe. Kraków i okolice oferują wiele takich miejsc. Oto kilka z nich.

Kopalnia soli w Wieliczce – kopalnia wraz z muzeum umiejscowiona jest tylko 15 kilometrów od Krakowa, co jest bardzo przystępnym zasięgiem zarówno samochodowym, jak i rowerowym. Kopalnia soli oferuje rozmaite pakiety wakacyjne, jak i dobowe, gdzie można zabrać swojego partnera czy partnerkę na zwiedzanie, a nawet nocleg pod ziemią. Jest to nie lada gratka dla wielbicieli nietypowych miejsc noclegowych. W kopalni wydrążonych jest łącznie 245 kilometrów korytarzy, wszystko jest odpowiednio oznaczone. Z kolei na powierzchni kopalni znajduje się przepiękny park Świętej Kingi, który okala cały kompleks kopalniany.

Zalew Zakrzówek – urokliwe miejsce, które powstało w wyniku zalania miejsca, w którym wydobywany był wapień. Woda ma tam piękną barwę, można popływać, a często są tam też organizowane kursy nurkowe – więc jest to ciekawa opcja na aktywną randkę, jeśli obie strony lubią takie rozwiązania.

20 kilometrów na północny zachód od Krakowa, mieści się Ojcowski Park Narodowy. Znaleźć tutaj można skały wapienne, zamki, oraz rozmaite jaskinie, gdzie można poczuć nutkę ekscytacji, zwłaszcza w takim miejscu jak jaskinia.

Kolejna ciekawostka, to możliwość wypożyczenia kajaków na Wiśle. W okolicach Wawelu nurt jest bardzo spokojny, więc można śmiało skorzystać z takiego pomysłu na randkę. Co prawda, coraz więcej turystów decyduje się na taką opcję, więc może nie będzie zbyt kameralnie, ale z drugiej strony – jest to opcja na obejrzenie Krakowa z nieco innej perspektywy.

Ostatnią atrakcją będzie Kopiec Krakusa. Jeden z bardziej znanych, obok Kopca Kościuszki, jest pięknym miejscem, w które warto się wybrać na wspólne oglądanie zachodu słońca. Romantyczny spacer z zachodem w tle? Dlaczego nie? Jest to na pewno opcja łatwo dostępna, no i wejście na szczyt kopca na pewno będzie satysfakcjonujący dla obojga stron randki.

Podsumowanie

Kraków i jego okolice oferują piękne, urokliwe zakątki, w których każda randka będzie wyjątkowa. Nieważne czy na Starym Mieście, czy w pobliskim Parku Narodowym, jedno jest pewne – Kraków ma do zaoferowania niesamowitą historię, architekturę oraz wiele innych, wspaniałych atrakcji. Dla każdego znajdzie się coś fajnego – czy wolimy spędzić czas w kawiarni czy restauracji, czy jednak jeżdżąc na rowerze ze swoją wybranką lub wybrankiem – możliwości w Krakowie jest naprawdę cała masa. Można zaplanować sobie zarówno randki z niższym budżetem, jak i z wyższym, dzięki czemu praktycznie każdy może spróbować odrobiny krakowskiej atmosfery, nie musząc za to płacić fortuny. Pamiętajmy, żeby naszą randkę dostosować zarówno do możliwości finansowych swoich, jak i partnera czy partnerki, a także do preferencji, czy kondycji fizycznej, a nawet do pogody – co nam po romantycznym spacerze, skoro przewidywane są srogie opady? Niby to są drobnostki, ale jednak są istotne. Tak samo, jeśli na przykład partnerka ubrała na randkę niezbyt wygodne szpilki, raczej ciężej jej będzie wybrać się na kopce w takim obuwiu. Dlatego, bądźmy rozważni i uwzględniajmy kilka czynników na raz, tak żeby obie strony czuły się komfortowo. Wszystko na miarę swoich sił oraz sił tej drugiej strony, chcemy żeby obie strony były zadowolone.

Randki w Warszawie

Randki w Poznaniu