Kismia

✔ Randki na poziomie
✔ Znajomości na całym świecie
✔ Obsługa klienta 24/7

Easytalking

✔ Znajomości w pobliżu
✔ Prawdziwi użytkownicy
✔ 91% zgadza się na spotkanie

Oneamour

✔ Znajomości dla związku
✔ Weryfikacja nowych profili
✔ Nowe recenzje codziennie

Randki w sieci obecnie przeżywają prawdziwe oblężenie. Każdy z nas, świadomie, lub nieświadomie, szuka miłości. W internecie możemy znaleźć naprawdę masę rozmaitych stron oferujących zarówno  randki dla flirtu, ale też i dla poważnych związków. Znaleźć też można portale, które dobierają partnerów czy partnerki ze względu na zainteresowania, orientację, wiarę, wiek, czy inne czynniki. Czy znaleźć można w takim razie sensowne portale do flirtowania? Jeśli tak, to czym się charakteryzują? Na co zwracać uwagę? Na te pytania odpowiemy w dzisiejszym artykule.

Portal randkowy dla flirtowania

Jak zacząć flirtowanie online?

Pierwszym krokiem w świecie flirtu będzie wyszukanie odpowiedniego dla siebie portalu. Żeby taki znaleźć, warto postawić sobie następujące pytania:

  • czy flirt ma być wyłącznie wirtualny, czy chcę go przenieść poza siecią, do prawdziwego życia?
  • czy chcę korzystać z kont podstawowych, czy interesują mnie również konta premium?
  • czy będę chciał/chciała płacić za konto premium? – może mieć to różne formy, od jednorazowego zobowiązania, poprzez abonamenty miesięczne lub roczne, albo chociażby każdorazowa opłata na przykład za wysłanie wiadomości.
  • czy szukam flirtu w Polsce, w jakimś konkretnym regionie, czy nawet po całym świecie?

Po odpowiedzeniu na takie pytania, powinien nam się wyłonić obraz, jakiego portalu szukamy najbardziej.

Rejestracja na stronie

Wybierając zarówno polski portal randkowy dla flirtowania, jak i zagraniczny, kolejnym krokiem będzie rejestracja swojego konta na takim portalu. Najważniejsze informacje, jakie powinniśmy zawrzeć, to:

  1. Swoje zainteresowania – chcemy przecież mieć o czym rozmawiać z drugą osobą, więc wspólne zainteresowania to jeden z najprostszych sposobów na rozpoczęcie rozmowy.
  2. Rejon w jakim się znajdujemy – tu w zależności, czy dana strona wymaga określenia lokalizacji. Nie musimy podawać swojego dokładnego adresu zamieszkania – raczej byłoby to nie do końca rozsądne. To też zależy oczywiście, czy ograniczamy się do konkretnego miejsca, czy raczej rozszerzamy swoje poszukiwania.
  3. Aktualne zdjęcie – nie wszędzie jest to warunek konieczny, ale trzeba przyznać, że nawet samemu przeglądając portal randkowy dla flirtowania raczej mniej chętnie odwiedzamy profile bez zdjęć, nieważne jak atrakcyjne są ich opisy. No i nie ma co wstawiać zdjęcia sprzed 10 lat, bo po prostu sami nie chcielibyśmy być w ten sposób zaskoczeni przy ewentualnym spotkaniu.
  4. Ustawienia konta – tu w kontekście jaki typ konta wybieramy – czy podstawowe czy premium. Różne portale randkowe mają różne definicje i ograniczenia, więc warto poczytać w sekcji pomocy czy regulaminu, na czym polegają dane konta.
  5. Określenie dodatkowych informacji, które mogą się okazać przydatne, na przykład ulubione jedzenie, filmy, czy inne ciekawostki o nas, które podpowiedzą osobie po drugiej stronie, czego mogą się mniej więcej spodziewać.
  6. Ostatnia kwestia to jednoznaczne określenie, że interesuje nas flirt, a nie stałe związki. Dzięki temu zarówno my, jak i druga strona unikniemy nieporozumień.
piękna dziewczyna za laptopem

Portale randkowe flirtu – kogo możemy tam znaleźć?

Określając swoje oczekiwania, zarówno na rynek polski, jak i zagraniczny, możemy trafić na wyszukiwania o wiele bardziej dopasowane do nas. Oszczędza to czas, jaki musielibyśmy spędzić na poszukiwaniach w przypadku, gdybyśmy napisali o sobie bardzo ogólnikowo. Skoro bowiem jesteśmy nastawieni wyłącznie na flirt, to raczej nie będziemy szukać profilów, które chciałyby poważniejszego związku.

Kogo znajdziemy na takich portalach? Zakładamy, że jesteśmy nastawieni na podobne rzeczy, co osoba po drugiej stronie. W takim razie, możemy spodziewać się osób, szukających gorącego romansu. Może to być romans wyłącznie oparty na wiadomościach, czy wideoczacie, ale równie dobrze może to być ognisty romans oparty na fizycznym spotkaniu drugiej osoby. Niektórym do flirtu wystarczy sama rozmowa przez telefon, a inni nie wyobrażają sobie flirtu bez uwieńczenia go zbliżeniem. Każdy inaczej rozumie to pojęcie flirtu, więc i opcji do wyboru będzie tyle, ilu ludzi korzysta z takich portali.

Środki ostrożności

Czy korzystając z portali do flirtowania, trzeba być ostrożnym? Na co zwrócić szczególną uwagę?

Możemy zacząć chociażby od poczytania opinii i ocen danej strony, która nas interesuje. Uważajmy szczególnie na strony, które mają dużo negatywnych opinii – lepiej się trzymać od takich z daleka. Może się potem okazać, że strona w jakiś sposób wykorzysta nasze dane i będziemy mieć kłopoty. Albo na przykład regulamin takiej strony jest nieczytelny dla użytkownika, przez co może nas spotkać niemiła niespodzianka, bo na przykład my zrozumieliśmy dany punkt inaczej, a właściciel strony upiera się, że zupełnie nie o to mu chodziło.

Kolejna sprawa, to upewnienie się, czy strona randkowa chroni nasze dane osobowe, oraz jakich danych ogólnie wymaga. Zwracajmy uwagę, czy musimy podać swoje dane wrażliwe – jeśli tak, to czy całe konto jest szyfrowane i odpowiednio zabezpieczone? Jeśli nie jest, raczej nienajlepszą opcją byłoby podawanie swoich najważniejszych danych osobowych.

Bezpieczeństwo opłat, czyli wszelkie transakcje za chociażby częstsze wyświetlanie swojego profilu w wyszukiwaniach, albo zwiększenie limitu wysyłanych wiadomości lub innych, dodatkowych funkcji. Administrator strony ma obowiązek zapewnić bezpieczeństwo transakcji użytkowników, żeby nie dopuścić do przypadków nadużyć, czy nawet kradzieży zarówno środków finansowych, jak i tożsamości osób, które korzystają z konkretnego portalu.

przystojny facet na ulicy z telefonem

Podsumowanie

Flirt ma w sobie coś nieco zakazanego, przynosi zastrzyk adrenaliny do codziennego życia. Niektórzy mogą rozważać, czy flirt jest czymś pozytywnym, czy negatywnym. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób traktujemy taką sytuację i czy podejmujemy się jej na przykład z pełną premedytacją, będąc jednocześnie w związku. Jeśli w dodatku druga osoba, z którą flirtujemy, też jest w związku – wychodzimy z założenia, że każdy jest dorosły i podejmuje decyzje świadomy ich ewentualnych konsekwencji. Dlatego też, dobrze jest robić wszystko w zgodzie ze swoim sumieniem, bo chyba ciężko byłoby mieć na sumieniu rozbicie czyjegoś związku. No, ale każdy przecież ma swój rozum, ufamy więc, że podjęte decyzje będą jak najbardziej trafne i satysfakcjonujące.

FAQ:

1. Czy na rynku można znaleźć strony wyłącznie dedykowane do flirtowania?

Odpowiedź: Oczywiście, jak najbardziej. W wyszukiwarce internetowej pojawi się mnóstwo propozycji stron, które zajmują się parowaniem osób wyłącznie nastawionych na flirt.

2. Czy muszę za coś płacić na stronie do flirtowania?

Odpowiedź: To zależy od konkretnej strony. Niektóre są całkowicie darmowe, a niektóre mogą wymagać opłat mniejszych lub większych, jednorazowych lub w postaci abonamentów miesięcznych, czy rocznych.

3. Czy warto podawać swoją lokalizację na takiej stronie?

To zależy od użytkownika. Jeśli na przykład nie mamy możliwości zbyt odległego przemieszczania się, to określenie przybliżonego rejonu poszukiwań może być całkiem dobrym pomysłem.