Kismia

Wpisz swój wzrost i wagę na stronie, aby znaleźć odpowiednie dopasowanie

Easytalking

Znajomości dla osób z pełną sylwetką w Twoim mieście

eDarling

Platforma społecznościowa do wyszukiwania ludzi z pysznymi formami na całym świecie

StoryLoves

Serwis online, by spotykać się z ludźmi o pełnych formach

Każdy z nas poszukuje miłości. Nieważne czy starszy, czy młodszy, niezależnie od koloru skóry, religii czy wagi – każdy z nas chciałby mieć kogoś, do kogo mógłby się przytulić. Nie pomagają niestety wyżyłowane standardy piękna, w dodatku nieprawdziwe – codziennie kobiety i mężczyźni są karmieni widokiem modelek i modeli po wszelkich możliwych zabiegach grafiki komputerowej, gdzie okazuje się, że osoba z taką sylwetką nie istnieje. Gdzieś powoli przedziera się do świadomości ludzi informacja, że nie wszyscy muszą mieć rozmiar 36, że ludzie to nie numerki, a coś więcej. Niestety zjawisko body-shamingu i to w obie strony – czyli fat-shamingu, ale też skinny-shamingu – nie daje odpocząć. Mamy już od małego wdrukowane to, w jaki sposób powinna wyglądać i zachowywać się dziewczynka, a jak chłopiec. A potem gdy okazuje się, że w jakiś sposób odbiegamy od ustalonej przez nie wiadomo kogo “normy” – zaczynamy czuć się źle. A tak nie powinno być, skoro ciało robi dla nas tyle dobrego! Każde ciało zasługuje na miłość, rozmiar nie ma tu znaczenia. W związku z tym, że osobom puszystym bywa ciężej znaleźć drugą połowę, dziś postanowiliśmy przedstawić najważniejsze informacje o portalach randkowych dla puszystych i dla wysokich ludzi. Zapraszamy serdecznie!

Portale randkowe dla puszystych

Najważniejsze informacje na temat portali randkowych

O czym należy pamiętać, szukając portalu oferującego randki dla puszystych? Oto kilka z przykładów:

  • Ustalenie swoich priorytetów – czy szukamy stałego związku, przyjaźni, a może krótkotrwałego flirtu?
  • Zapoznanie się z informacjami na temat danego portalu – regulamin, opinie na temat portalu – na to warto zwrócić uwagę.
  • Co akceptujemy w potencjalnym partnerze, jakie są nasze wartości? czy jesteśmy w stanie pójść na kompromisy w kwestiach spornych?

Oczywiście, to jest subiektywna lista najważniejszych rzeczy, o których trzeba pamiętać na początku swojej przygody z portalami randkowymi. Na pewno warto poświęcić trochę czasu na przeczytanie regulaminu. Może dany portal randkowy dla puszystych na przykład ma jakieś ograniczenia, na przykład  nie można wysyłać zdjęć w bieliźnie, czy innych, a może pobiera dodatkowe opłaty? Jeśli tak, to jak duże? Czy są to opłaty jednorazowe, czy trzeba wykupić abonament? Dzięki przeczytaniu regulaminu nie będziemy później mieć niespodzianki w postaci blokady profilu czy nagłego żądania zapłaty. 

Co ciekawego możemy znaleźć na portalach dla osób puszystych?

Chyba najciekawsze, co możemy znaleźć, to fajni ludzie, z którymi można porozmawiać o wszystkim i o niczym. Nie musimy od razu umawiać się na spotkanie na żywo, jeśli z jakiegoś powodu nie czujemy się komfortowo. Można pisać, umówić się na wideorozmowę, czy w inny sposób, zanim przejdziemy do spotkania w realnym świecie. Dopiero, gdy będziemy czuć się wystarczająco pewnie z daną osobą na odległość, możemy pomyśleć o faktycznym spotkaniu. Ważne, żeby się nie spieszyć – czasem taki pośpiech może mieć nieciekawe skutki. 

pulchna para na randce

Portale randkowe często oferują możliwość zawarcia w filtrach wyszukiwania tego, co nas najbardziej interesuje. Na przykład:

  1. Hasztagi – użytkownicy oznaczają się hasztagami i po danym słowie możemy wyszukać interesujące nas osoby;
  2. Określenie lokalizacji – czyli poszerzenie lub zawężenie obszaru kraju, który nas interesuje. Jeśli nie będziemy mieć możliwości podróży na drugi koniec Polski, warto nieco zawęzić obszar poszukiwań, do bliższej dla nas okolicy.
  3. Zainteresowania czy wygląd – tutaj również użytkownicy opisują siebie i możemy po danym zainteresowaniu, czy cesze charakterystycznej wyglądu wyszukać interesującą nas osobę.

Na co uważać, korzystając z portali randkowych?

Portal dla samotnych puszystych może przyciągać zarówno ludzi szczerych, jak i nieszczerych – jak inne portale tego typu. Wiadomo, nie można zakładać, że wszyscy to oszuści czy kryminaliści, ale na początku nie można też być zbyt ufnym. Dlatego na początku, nie podawajmy swoich danych wrażliwych, zwłaszcza adresu, czy numeru telefonu. A już w ogóle, gdyby ktokolwiek próbował od nas wyłudzić pieniądze – natychmiast zgłośmy ten profil do administratorów strony, a nawet na policję. Cyberprzestępstwa to niestety część możliwości, które dzieją się w internecie. Ludzie padają ofiarami oszustwa na policjanta, oszuści podszywają się pod znajomych, prosząc o kod blik – na takie akcje musimy być szczególnie wyczuleni. Dlatego jeśli dana osoba, budzi naszą jakąkolwiek, nawet najmniejszą wątpliwość, urwijmy kontakt, w najgorszym przypadku zgłośmy sprawę do organów ścigania. Oczywiście mamy nadzieję, że tacy ludzie są mniejszością w sieci, no ale mimo wszystko warto być ostrożnym. Kosztuje to nas niewiele, a konsekwencje nieostrożności mogą być naprawdę duże i długofalowe – od stalkingu, wyłudzania pieniędzy, do poważniejszych przestępstw.

Podsumowanie

Trochę przytłaczające jest to, jak wiele czasu poświęcamy swojemu wyglądowi w porównaniu chociażby do tego, ile czasu poświęcamy na dbanie o swoje zdrowie – zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Atakowani codziennie obrazkami ludzi “idealnych” – których tak naprawdę nie ma – łatwo nam jest nie czuć się komfortowo w swoim ciele. A zapominamy o tym, ile jesteśmy w stanie zrobić, mając zdrowe ciało. Co ważne zdrowe, nie znaczy chude. Zdrowe, to znaczy zadbane pod względem chorobowym. Kochajmy swoje ciało, bo dzięki niemu możemy chodzić na spacery czy jeździć na wycieczki rowerowe, widzieć piękne krajobrazy, słuchać świetnych piosenek i odczuwać miłość – tą na poziomie fizycznym i psychicznym. Portal większych ludzi to tylko jeden etap do bycia w zgodzie ze sobą. Możemy z niego skorzystać, ale nikt nie broni nam korzystania z innych portali randkowych, które nie skupiają się na sylwetce. Przede wszystkim pozostaje nam życzyć życia w zgodzie ze sobą i swoimi przekonaniami, oraz być wdzięcznym za to życie, które mamy tylko jedno.

FAQ

1. Czy muszę podawać swoje prawdziwe dane na portalu?

Portale oferują możliwość skorzystania z nicku, zamiast wyświetlania imienia i nazwiska. Dopiero w późniejszym etapie, przy poznawaniu kogoś, możemy przedstawić się rzeczywistym imieniem i nazwiskiem. Jednak w większości przypadków, portale przy rejestracji mogą wymagać przynajmniej imienia bądź nazwiska, lub zamiast tego adresu, który nie będzie udostępniany innym użytkownikom, a służy wyłącznie do rejestracji konta użytkownika.

2. Mam problem z wyszukiwaniem użytkownika. Jak temu zaradzić?

W zależności od portalu, wyszukiwanie może być dostępne na przykład dopiero po zaktualizowaniu swojego konta do wersji premium, albo wykupienia takiej opcji. Nie zawsze tak jest, czasem pojawia się po prostu jakiś błąd systemowy – w takich wypadkach należy znaleźć zakładkę pomoc lub kontakt i tam wyszukać możliwości rozwiązania tego problemu.

3. Co w momencie, gdy chcę zawiesić swoje konto, a nie usunąć?

Tutaj też sytuacja uzależniona jest od konkretnego portalu. W większości przypadków można zawiesić konto czasowo, a potem odblokować je poprzez maila, czy kontakt z obsługą strony. W przypadku braku takiej opcji, po prostu można się nie logować przez czas, jaki nam odpowiada.