Kismia

✔ Randki na poziomie
✔ Znajomości na całym świecie
✔ Obsługa klienta 24/7

Easytalking

✔ Znajomości w pobliżu
✔ Prawdziwi użytkownicy
✔ 91% zgadza się na spotkanie

Oneamour

✔ Znajomości dla związku
✔ Weryfikacja nowych profili
✔ Nowe recenzje codziennie

Warszawa. Stolica Polski, miejsce, w którym mieszka prawie 2 miliony mieszkańców. Jest to wspaniałe miejsce, które nie odbiega jakością życia od innych, europejskich metropolii. Warszawa ma do zaoferowania mnóstwo ciekawych miejsc, jak słynne Łazienki, Stare Miasto, pomnik Syrenki i wiele innych, rozmaitych skarbów, rozsianych po mapie Warszawy. Zarówno życie osób w związkach, jak i singli w Warszawie może być ciekawe. Co w takim razie ma Warszawa do zaoferowania i jakie są najlepsze miejsca na randki w Warszawie? O tym w poniższym artykule.

Randki w Warszawie

Co Warszawa ma do zaoferowania randkowiczom?

Warszawa tworzy niepowtarzalny klimat, łącząc przede wszystkim historię z nowoczesnością. Mnóstwo miejsc, które można zwiedzić, a oto najważniejsze z nich:

 • Łazienki Królewskie
 • Ulica Nowy Świat i Stare Miasto
 • Rynek
 • Plac Zamkowy
 • Królikarnia
 • Pałac w Wilanowie

oraz wiele innych wspaniałych restauracji czy przytulnych zakątków. Opiszmy zatem po kolei, co portal randkowy w Warszawie może zaoferować zainteresowanym.

 1. Łazienki Królewskie. Inaczej zwane Muzeum Łazienki Królewskie, jest to kompleks parkowo-pałacowy, gdzie w centrum parku znajduje się pałac Stanisława Augusta Poniatowskiego. Sama nazwa pochodzi od łaźni, która w XVIII wieku została przebudowana na pałac. Urokliwe ścieżki, organizowane koncerty, czy wykwintne restauracje – to i więcej atrakcji oferuje kompleks Łazienek Królewskich. W kompleksie tym organizowany jest również Koncert Chopinowski, który przyciąga tłumy słuchających, dzięki czemu romantyczna randka w Warszawie nie będzie problemem. Jest to świetny pomysł zarówno na pierwszą randkę, jak i kolejną – Pałac czy inne budynki w większości można zwiedzać i jest to bardzo romantyczne miejsce. W tym miejscu przechadzają się majestatyczne pawie oraz napotkać można wiewiórki i inne zwierzęta, które są już przyzwyczajone do obecności ludzi, nie są więc aż tak płochliwe jak w naturalnych okolicznościach przyrody.
 2. Ulica Nowy Świat znajduje się w warszawskim śródmieściu i jest częścią tak zwanego Traktu Królewskiego. Trakt ten łączył kiedyś Starą Warszawę z Ujazdowem. Jak nazwa wskazuje, było to miejsce z nowym osadnictwem, w XVII wieku. W trakcie II Wojny Światowej zabudowa ulicy została praktycznie doszczętnie zniszczona, po wojnie odbudowano ją jednak i pojawiły się pierwsze restauracje z ogródkami. Do dziś te restauracje przyciągają tłumy turystów i nie tylko, dzięki czemu może to być ciekawy punkt na randkowej mapie Warszawy. Ulica ma swój początek przy Placu trzech Krzyży, a potem zmienia się w ulicę Krakowskie Przedmieście.
 3. Rynek w Warszawie – umiejscowiony na Starym Mieście. Do rynku wlatuje aż 8 ulic. Sam plac powstał na przełomie XIII i XIV wieku i był centrum administracyjno-handlowym dawnej Warszawy. Tutaj też odbywały się egzekucje, ważne wydarzenia polityczne oraz historyczne. Obecnie jest tu bardzo dużo restauracji oraz ogródków restauracyjnych, gdzie można usiąść i odpocząć, co będzie dobrym rozwiązaniem na najlepsze randki w Krakowie i Warszawie. 
 4. Plac Zamkowy w Warszawie – jest początkiem Traktu Królewskiego. Powstał na początku XIX wieku, poprzez wyburzenie części zabudowań zamkowych oraz kamienic. Na placu widnieje Kolumna Zygmunta, jedno z charakterystycznych miejsc na mapie Warszawy. Jest to ciekawe miejsce, z którego można przejść zarówno na Rynek, jak i w stronę ulicy Nowy Świat, można więc bardzo miło spędzić tu czas.
 5. Pałac Królikarnia – tam mieści się Muzeum Rzeźby. W czasach saskich znajdował się tam zwierzyniec, gdzie hodowano króliki – stąd nazwa Królikarnia. Kiedyś na tym terenie znajdował się również browar, karczma, stodoła i inne zabudowania. W trakcie wojny jednak większość tych zabudowań ucierpiała. Sam pałac jest dostępny do zwiedzania, w nim znajduje się muzeum rzeźby, które oferuje zarówno wystawy czasowe jak i stałe. Może to być ciekawa propozycja na randkę, ale nie tylko. Samemu również warto się tam pojawić, tym bardziej, że Park Królikarnia jest również zrewitalizowany.
 6. Nasz ostatni punkt to Pałac W Wilanowie. Przepiękny budynek w dzielnicy Wilanów, który obecnie mieści Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Został uznany za pomnik historii. Co ciekawe, pałac oraz przyległy do niego park, nie zmieniły swojej formy od czasów budowy, przez co jest przepięknym miejscem, chętnie odwiedzanym na różne sesje fotograficzne.
romantyczna Warszawa

Podsumowanie

Warszawa oprócz pięknych zabytków oraz parków, może również zaoferować ciekawe życie nocne, pełne klubów tanecznych, restauracji i innych ciekawostek. Muzyka na żywo, czy wspaniałe dania oraz multikulturowość tego miejsca, przyciąga zarówno singli, jak i pary, żeby spróbować takiego szybkiego tempa życia, jakiego można doświadczyć w stolicy naszego kraju. W Warszawie można się zakochać, ale nie jest to też miejsce dla wszystkich – jeśli chociażby wolimy spokojniejszy tryb życia, to raczej obrzeża Warszawy czy nawet poza nią będą dla nas bardziej odpowiednie. Jeśli jednak szybkie tempo to to, co nas napędza do działania, to zdecydowanie jest to miejsce dla nas. To miejsce to przecież kawał historii, zwłaszcza tej bolesnej, dotyczącej II Wojny Światowej, ale i poprzednich lat, mniejszych i większych konfliktów historycznych oraz ich bohaterów. Ciekawie jest patrzeć na historyczną Warszawę na zdjęciach czy filmach, a na jej obecny wygląd. Polecamy Warszawę i jej ukryte skarby każdemu, niezależnie od wieku, czy stanu cywilnego, bo każdy tutaj może znaleźć coś dla siebie.

FAQ

1. Czy w Warszawie można znaleźć restauracje w przystępnych cenach?

Odpowiedź – oczywiście, jak najbardziej. W zależności od umiejscowienia, ceny mogą się wahać. Na Woli czy Ochocie restauracje będą tańsze niż chociażby w ścisłym centrum miasta, dlatego warto sobie wcześniej zaplanować randkę, poczytać opinie poprzednich gości, żeby móc zweryfikować stosunek ceny do jakości zanim wybierze się w konkretne miejsce.

2. Czy w Wilanowie można zwiedzać sam pałac?

Odpowiedź – zdecydowanie, pałac jest otwarty do zwiedzania. Mieści się tam Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, w którym oprócz samego pałacu można podziwiać najrozmaitsze elementy sztuki, a klejnotem tego zbioru jest kolekcja wilanowska, którą stworzył Stanisław Kostka Potocki.

3. Gdzie wybrać się na pierwszą randkę?

Odpowiedź – to zależy, czy wolimy pospacerować i lubimy architekturę, czy raczej wolimy parki i schowane restauracje. Jeśli to pierwsze, to ulica Nowy Świat wraz z rynkiem będą dobrym wyborem. Możemy tam przecież podziwiać odrestaurowane kamienice, więc jeśli ktoś lubi perełki architektoniczne z różnych okresów, to będzie dobry pomysł. Jeśli jednak wolimy skrawek natury w mieście, to rozległe parki typu Łazienki, Królikarnia, czy park przy pałacu Wilanowskim będą strzałem w dziesiątkę. Można tam znaleźć restauracje wszelkiego typu, mogą jednak zaskoczyć cenowo – więc warto zorientować się, czy taka restauracja mieści się w naszym budżecie.