Kismia

Znajomości online dla chrześcijan powyżej 30 roku życia

Oneamour

Platforma do umawiania się z chrześcijanami w swoim mieście

eDarling

Miejsce spotkań ludzi, którzy mają wspólną wiarę i wartości

StoryLoves

Chrześcijańskie znajomości online na całym świecie

Czy wiesz, że w 2019 roku 36,9% zadeklarowanych katolików uczestniczyło w Mszy Świętej? Jest to nieznaczny spadek do roku 2018. Wychowani w wierze i miłości do Boga, szukają też tej ziemskiej miłości, aby założyć rodzinę i razem wypełniać wolę bożą. Jedni szukają miłości w realu, ale w dzisiejszych czasach w sumie coraz ciężej poznać drugą połowę na żywo. Większość interakcji w dużej mierze przenosi się do sieci, w tym również poznawanie nowych osób, pierwszy kontakt. Osoba głęboko wierząca szuka więc, czy jest coś takiego jak portal dla samotnych chrześcijan. Czym charakteryzują się takie strony? Na co zwracać uwagę? Na to odpowiedź w poniższym artykule.

Portale randkowe dla chrześcijan

Typy chrześcijańskich portali randkowych

W sieci możemy wyróżnić kilka głównych typów stron, które mają w swojej ofercie klientów, chcących umówić się na chrześcijańskie randki. Oto one:

  • portale dla ortodoksyjnych chrześcijan
  • portale dla chrześcijan “klasycznych”
  • portale mieszane, przyjmujące również osoby niewierzące i/lub innej wiary

Wybór jest więc niemały. Wszystko zależy od tego, czego szukająca osoba tak naprawdę potrzebuje i na co jest otwarta. Jeśli jest osobą głęboko wierzącą, raczej nie będzie szukała miłości na portalach, które dość luźno podchodzą do zagadnienia wiary. Portal dla chrześcijan dla każdego może znaczyć trochę co innego, w zależności od stopnia wiary, czyli jak mocno wierzącą osobą jest osoba poszukująca miłości w sieci. Dlatego też, najpierw należy zweryfikować swoje oczekiwania względem takiego portalu. Na czym mi zależy? Czy druga osoba, którą poszukuję, musi wierzyć w Boga tak samo mocno jak ja, czy mam do tego raczej luźne podejście, a wiara będzie po prostu jednym z łączących czynników? Warto sobie zadać te pytania, zanim zdecydujemy się na konkretny portal oferujący randki dla katolikow i chrześcijan, żeby oszczędzić sobie ewentualnego rozczarowania, jakie może nas spotkać, gdy nie do końca ustalimy, czego szukamy.

Na co zwrócić uwagę przy zakładaniu konta na portalach dla samotnych ludzi?

Przy rejestracji na każdym portalu randkowym, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na to:

  1. Czy za rejestrację jest pobierana opłata?
  2. Czy istnieje podział na konto standard i premium – jeśli tak, to z czym się to wiąże?
  3. Czy jest jakiś limit na wysyłanie i odbieranie wiadomości, jeśli tak, to jak duży ten limit jest i czy można go zwiększać?
  4. Jakie informacje muszę podać?
para na randkę o zachodzie słońca

To chyba najważniejsze pytania, jakie musimy sobie zadać na początku naszej drogi do chrześcijańskiego randkowania. Jeśli nie mamy problemów na przykład z uiszczeniem opłaty za konkretne “przywileje” na koncie, czy po prostu z aktywacją konta w ogóle, to nie ma się czego obawiać. Oczywiście, w każdym przypadku – niezależnie od tego, czy konto jest darmowe, czy nie – należy zapoznać się z regulaminem strony. W nim zawarte są najważniejsze informacje na temat tego, jak działa portal, na co zwracać uwagę podczas korzystania z niego i inne. Zapoznanie się z regulaminem może nam oszczędzić przykrych niespodzianek, jak chociażby konieczność uiszczenia jakiejś opłaty, po zakończeniu darmowego okresu próbnego, tak jak to bywa przy korzystaniu z różnych programów komputerowych, gdzie mamy możliwość skorzystania z programu za darmo, ale tylko przez określony czas. Warto więc o tym pamiętać.

Kogo możemy spotkać na takich portalach?

Odpowiedź może będzie banalna, ale możemy spotkać różnych ludzi. Ludzi szczerych i nieszczerych, dobrych i złych. Przestrzeń internetowa ma to do siebie, że ludzie w niej niejako dają sobie prawo do kreowania własnej osoby na konkretny obraz – oczywiście nie wszyscy. Ale z drugiej strony, ile osób w dzisiejszych czasach korzysta z filtrów “upiększających” zdjęcia, czy innych trików, które mają poprawić nasz wygląd. Powiedzmy, że jest to jeszcze w miarę nieszkodliwe. Są też przypadki o wiele gorsze, gdzie ktoś kradnie zdjęcia innej osoby z innego portalu i za tą osobę się podaje. Znane są takie przypadki, że mężczyźni podszywali się pod kobiety i w drugą stronę. Dlatego warto zdecydowanie najpierw poznać się trochę, pisząc ze sobą, niż od razu spieszyć się na spotkanie. Oczywiście, nie ma w tym nic złego, ale ostrożność jest wskazana. Jeśli wszystko wskazuje na to, że druga osoba wydaje nam się w porządku i chcemy się z nią spotkać na żywo, proponujemy na pierwszy raz umówić się w miejscu publicznym, takim jak restauracja czy kawiarnia. Dodatkowo, wspomnijmy bliskiej osobie czy przyjaciołom, że mamy plan się wybrać w takie miejsce. W ten sposób mamy pewność, że gdyby wydarzyło się coś niespodziewanego, ktokolwiek będzie wiedział, gdzie jesteśmy. Oczywiście, sytuacje podbramkowe nie zdarzają się często, ale lepiej być spokojniejszym wiedząc, że nasi najbliżsi wiedzą o naszych planach.

Chrześcijański portal randkowy dla samotnych singli

Oprócz wyżej wymienionych ewentualnych opłat i niekiedy “koloryzowania” swojego wyglądu przez użytkowników, z uwagi na charakter takich stron, lub raczej – że jest tu nacisk na chrześcijańskie korzenie, może obowiązywać jakaś forma obostrzeń w związku z wysyłanymi czy odbieranymi treściami przez użytkowników. Innymi słowy, niektóre rzeczy mogą być ocenzurowane, lub jeśli naruszają w jakiś sposób regulamin strony, w takim wypadku konto danego użytkownika może zostać zablokowane lub nawet całkowicie usunięte. Dlatego po raz kolejny przypominamy o przeczytaniu regulaminu. Nie zajmie to długo, a oszczędzi nam ewentualnych kłopotów w późniejszym czasie. Jeśli godzimy się z postanowieniami regulaminu portalu i nie przeszkadza nam ewentualne cenzurowanie, możemy cieszyć się obecnością na randkowym portalu bez przeszkód. 

para na randce na plaży

Podsumowanie

Każdy z nas potrzebuje miłości. Części z nas wiara w Boga pozwala przezwyciężać trudy dnia codziennego, jednak dobrze jest mieć tą drugą stronę, na której można się oprzeć i razem kroczyć przez życie. Jeśli wyznajemy takie same wartości, to dlaczego by nie spróbować na ich podstawie zbudować kochającego domu, z kochającą rodziną? Jakkolwiek życie singielskie ma swoje plusy, to jednak dobrze jest mieć z kim porozmawiać i do kogo się przytulić. A z uwagi na cyfryzację świata współczesnego, dużo takich rodzin zaczyna swoją drogę od zapoznania się w internecie. Nie ma w tym nic złego, wręcz fajnie, że jest taka możliwość, żeby połączyć się z osobą z drugiego końca kraju, nie ruszając się ze swojego domowego zacisza. Pozostaje nam życzyć owocnych poszukiwań i odnalezienia partnera czy partnerki takiego, który razem z nami będzie patrzył w tym samym kierunku i będzie szedł z nami przez życie, w towarzystwie wiary chrześcijańskiej.

FAQ:

1. Czy na portalu dla chrześcijan należy uiszczać jakąś opłatę?

To zależy od konkretnej strony. Niektóre oferują darmową rejestrację i konto podstawowe z możliwością rozszerzenia oferty na premium, a inne z kolei są całkowicie darmowe.

2. Czy łatwo się wypisać z takiego portalu?

Oczywiście. W większości przypadków w zakładce ustawień konta, jest możliwość jego usunięcia lub tymczasowego zawieszenia. W przypadku usunięcia, czasem zmiana jest natychmiastowa, a czasem serwer potrzebuje więcej czasu na usunięcie konta, zazwyczaj jest to potwierdzanie e-mailowo, lub poprzez wyskakujące powiadomienie po kliknięciu opcji usunięcia.