Kismia

Kismia to najlepszy serwis randkowy dla seniorów

Przeczytaj recenzję
Przeczytaj recenzję
Jolly

Kismia to najlepszy serwis randkowy dla seniorów

Przeczytaj recenzję
Przeczytaj recenzję
LoveeLove

Tutaj znajdziesz osoby starsze

Przeczytaj recenzję
Przeczytaj recenzję

Wielu z nas jeszcze pamięta gorzki smak rozstania, rozwodu, separacji, czy śmierci drugiej połówki. Oprócz osobistych przykrych doświadczeń i traum naniesionych tak traumatycznym przeżyciem, jakim jest rozstanie, po zakończonym związku zostaje najważniejsze: dzieci. Ale z czasem ból i strach przed stworzeniem nowej relacji znikają i samotny rodzic zaczyna pragnąć nowej miłości. Lecz, kiedy samotnie wychowujesz dzieci, okazji, by spotkać swoją bratnią duszę, lub po prostu poznać kogoś, z kim można spędzić czas, jest coraz mniej. Jednak istnieją pewne sposoby, które zapewniają możliwość wywołania tak dawno zapomnianego uśmiechu, a nawet poznania nowej miłości! Poniżej odpowiemy na niektóre z najczęściej zadawanych pytań i przedstawimy rozwiązania umożliwiające samotnym rodzicom drugą szansę na miłość!

Portale randkowe dla samotnych rodziców

Dzieci to nie problem!

Nie do końca wiadomo z jakiego powodu kobiety wierzą, że w ich sytuacji (z dziećmi na wychowaniu) nikogo sobie nie znajdą (nie ukrywajmy – tak czasem myślą i samotni ojcowie).

Jednak badania przeprowadzone niedawnym czasem w Polsce wykazały, że 91% mężczyzn, z którymi przeprowadzono wywiad, było otwartych na spotkanie z samotną kobietą z dziećmi.

Gdzie można spotkać drugą połówkę?

Kiedy dzieci jeszcze nie było w Twoim życiu poznawanie nowych osób było o wiele prostsze: wystarczyło pójść do pubu czy na dyskotekę. Dzisiaj tych możliwości jest mniej, szczególnie w dobie pandemii, i nawet w codziennych sytuacjach np. na placu zabaw, czy w szkole, w poznawaniu osobników płci przeciwnej może nas krępować bezpośrednia bliskość naszych pociech. 

Portale randkowe dla samotnych rodziców z dziećmi 

I tutaj nam na pomoc przychodzą portale randkowe dla samotnych rodziców z dziećmi, gdzie wielu rodziców rejestruje się, aby znaleźć bratnią duszę, lub po prostu przeżyć nową przygodę. Tutaj możesz przejrzeć profile zarejestrowanych użytkowników i zobaczyć, który Cię intryguje, lub najlepiej do Ciebie pasuje. 

Kiedy po przejrzeniu profili i wybraniu tych, które są dla Ciebie najbardziej odpowiednie zaczniesz korespondencję – wtedy będziesz w stanie szybko zrozumieć, z kim chcesz pójść na randkę.

Nie ma co się bać Internetu i możliwości, które nam daje. Sieć pomaga nam poznać nie tylko najnowsze informacje z naszego środowiska, ale także nawiązać przyjaźnie i szukać miłość, lub powiększyć grono przyjaciół.

Według danych statystycznych z 2020 roku w Polsce było około 7 500 000 singli, z których połowa przyznaje się do tego, że korzysta z portali randkowych. Wśród nich jest coraz więcej samotnych rodziców z dziećmi z poprzednich związków.

mama z synem

Nie tylko miłość. Także przyjaźń i wsparcie!

I mimo że znacząca większość samotnie wychowujących rodziców szuka na portalach randkowych swojej nowej drugiej połówki, jest też wiele przypadków, gdzie rodzice po prostu szukają innych samotnych rodziców, z którymi można grupowo spędzić czas razem z pociechami. Z pomocą tego typu portali ludzie starają się poszerzyć krąg znajomych. I czasami takie nowe znajomości między samotnymi rodzicami przerastają w poważne i stałe związki.

A skąd brać czas?!

Szkoła, zajęcia pozalekcyjne, sprzątanie, praca, pediatra, przyjęcia urodzinowe, sport, nieprzespane noce … „nawet jeśli chcę pójść na randkę, to ja przecież nie mam na to czasu!” – i właśnie w tym momencie powstaje pierwsza błędna teza, którą samotny rodzic powinien, jak najszybciej, odrzucić. Bardzo często nasze ograniczenia tkwią tylko w naszej głowie: istnieje masa możliwości by wygospodarować czas na spotkanie – można zostawić dzieci na kilka godzin z babciami, dziadkami, ciotkami, wujkami, przyjaciółką, nianią, byłym lub drugim rodzicem. Ale jeśli te rozwiązania Cię nie przekonują, może problem tkwi gdzie indziej: Czy napewno jesteś gotowa/gotowy, by zacząć nowe życie? Czy na pewno zostawiłeś przeszłość za plecami? Czy brakuje Ci szczęścia na co dzień? Pamiętaj! Mając dzieci jesteśmy odpowiedzialni za ich szczęście, a szczęśliwy rodzic to szczęśliwe dzieci! Wiec zacznij dbać o siebie! 

Co pisać podczas konwersacji na portalu randkowym dla samotnych rodziców?

Prawdę, zawsze mów prawdę. Niezależnie od tego czy Twój rozmówca jest też samotnym rodzicem, czy też nie – Ty od razu go poinformuj o swojej sytuacji rodzinnej, także napisz o tym w swoim profilu na portalu randkowym dla samotnych rodziców. W ten sposób, między innymi, od razu odrzucisz tych, którzy nie chcą rozpoczynać tego typu relacji, ale za to przyciągniesz do siebie tych, dla których Twoje potomstwo nie stanowi problemu w dalszym poznawaniu się Wam nawzajem.

dziewczyna pisze na laptopie

A co powiedzieć dzieciom?

Nie da się ukryć próby bycia szczęśliwym, no i po co? Ale najważniejsze jest, by Twoje dzieci wiedziały, że są najważniejsze. Lecz dobrze jest zaznaczyć, że lubisz spotykać się też z innymi ludźmi i może być, wśród nich znajdzie się ktoś, kto Cię szczególnie zainteresuje. Ale nigdy nie lekceważ pytań swoich dzieci i,o ile jest to możliwe, staraj się odpowiadać na nie jasno i delikatnie, w zależności od wieku i charakteru dziecka. Ważne jest też, żeby dzieci wiedziały, że nie zmuszasz ich do spędzania czasu z Twoim nowym partnerem, czy partnerką. Pamiętaj, że nawet jeśli Twój nowy partner, czy partnerka jest dla Ciebie odpowiedni/a, nie znaczy to, że będzie tak samo odpowiedni/a dla Twoich dzieci. Daj Wam czas na wzajemne poznawanie się i nie podejmuj pochopnych decyzji, szczególnie tych, które mogą uczynić krzywdę Twoim dzieciom.

Jakie korzyści płyną z dołączenia do serwisu randkowego dla samotnych rodziców? 

1. Poznajesz podobnie myślących ludzi z podobnymi zainteresowaniami

Jeśli jesteś rodzicem samotnie wychowującym dzieci, to dobrze wiesz, że znalezienie kogoś, kto pasuje do Twojego stylu życia jest trudne i jednocześnie niezbędne, w przypadku jeśli już wiesz, że chcesz ułożyć sobie życie uczuciowe na nowo. I właśnie dlatego portale randkowe dla samotnych rodziców dają świetną możliwość poznania ludzi o podobnych poglądach. Czytając informacje profilowe innych użytkowników sam/a możesz wybrać, kto jest dla Ciebie odpowiedni. W łatwy sposób możesz przesłać do niej/niego wiadomość. Serwisy randkowe znacznie skracają czas i wysiłek potrzebny do znalezienia partnera.

2. Możesz połączyć się z innymi samotnymi rodzicami

Platformy do nawiązywania nowych znajomości pozwalają samotnym rodzicom na rozmowę z innymi samotnymi rodzicami. Dzięki temu oni mogą dzielić się doświadczeniami, trudnościami i radościami wynikającymi z faktu posiadania potomstwa, udzielać sobie nawzajem porad, a także umawiać się na wspólne spędzanie czasu razem z pociechami.

Reasumując: to, że zostałaś/łeś sam z dziećmi na wychowaniu wcale nie oznacza, że zbudowanie nowej relacji jest niemożliwe. Dzięki portalom randkowym dla samotnych rodziców otwierają się przed Tobą drzwi do nowego szczęścia Twojego i Twoich dzieci.