Easytalking

Międzynarodowe znajomości dla samotnych rodziców

Oneamour

Portal randkowy dla samotnych mam i tatów

eDarling

Komunikacja online dla singli z dziećmi

StoryLoves

Platforma randkowa dla singli w Twoim mieście

Wielu z nas jeszcze pamięta gorzki smak rozstania, rozwodu, separacji, czy śmierci drugiej połówki. Oprócz osobistych przykrych doświadczeń i traum naniesionych tak traumatycznym przeżyciem, jakim jest rozstanie, po zakończonym związku zostaje najważniejsze: dzieci. Ale z czasem ból i strach przed stworzeniem nowej relacji znikają i samotny rodzic zaczyna pragnąć nowej miłości. Lecz, kiedy samotnie wychowujesz dzieci, okazji, by spotkać swoją bratnią duszę, lub po prostu poznać kogoś, z kim można spędzić czas, jest coraz mniej. Jednak istnieją pewne sposoby, które zapewniają możliwość wywołania tak dawno zapomnianego uśmiechu, a nawet poznania nowej miłości! Poniżej odpowiemy na niektóre z najczęściej zadawanych pytań i przedstawimy rozwiązania umożliwiające samotnym rodzicom drugą szansę na miłość!

Portale randkowe dla samotnych rodziców

Dzieci to nie problem!

Nie do końca wiadomo z jakiego powodu kobiety wierzą, że w ich sytuacji (z dziećmi na wychowaniu) nikogo sobie nie znajdą (nie ukrywajmy – tak czasem myślą i samotni ojcowie).

Jednak badania przeprowadzone niedawnym czasem w Polsce wykazały, że 91% mężczyzn, z którymi przeprowadzono wywiad, było otwartych na spotkanie z samotną kobietą z dziećmi.

Gdzie można spotkać drugą połówkę?

Kiedy dzieci jeszcze nie było w Twoim życiu poznawanie nowych osób było o wiele prostsze: wystarczyło pójść do pubu czy na dyskotekę. Dzisiaj tych możliwości jest mniej, szczególnie w dobie pandemii, i nawet w codziennych sytuacjach np. na placu zabaw, czy w szkole, w poznawaniu osobników płci przeciwnej może nas krępować bezpośrednia bliskość naszych pociech. 

Portale randkowe dla samotnych rodziców z dziećmi 

I tutaj nam na pomoc przychodzą portale randkowe dla samotnych matek z dziećmi, gdzie wielu rodziców rejestruje się, aby znaleźć bratnią duszę, lub po prostu przeżyć nową przygodę. Tutaj możesz przejrzeć profile zarejestrowanych użytkowników i zobaczyć, który Cię intryguje, lub najlepiej do Ciebie pasuje. 

Kiedy po przejrzeniu profili i wybraniu tych, które są dla Ciebie najbardziej odpowiednie zaczniesz korespondencję – wtedy będziesz w stanie szybko zrozumieć, z kim chcesz pójść na randkę.

Nie ma co się bać Internetu i możliwości, które nam daje. Sieć pomaga nam poznać nie tylko najnowsze informacje z naszego środowiska, ale także nawiązać przyjaźnie i szukać miłość, lub powiększyć grono przyjaciół.

Według danych statystycznych z 2020 roku w Polsce było około 7 500 000 singli, z których połowa przyznaje się do tego, że korzysta z portali randkowych. Wśród nich jest coraz więcej samotnych rodziców z dziećmi z poprzednich związków.

mama z synem

Nie tylko miłość. Także przyjaźń i wsparcie!

I mimo że znacząca większość samotnie wychowujących rodziców szuka na portalach randkowych swojej nowej drugiej połówki, jest też wiele przypadków, gdzie rodzice po prostu szukają innych samotnych rodziców, z którymi można grupowo spędzić czas razem z pociechami. Z pomocą tego typu portali ludzie starają się poszerzyć krąg znajomych. I czasami takie nowe znajomości między samotnymi rodzicami przerastają w poważne i stałe związki.

A skąd brać czas?!

Szkoła, zajęcia pozalekcyjne, sprzątanie, praca, pediatra, przyjęcia urodzinowe, sport, nieprzespane noce … „nawet jeśli chcę pójść na randkę, to ja przecież nie mam na to czasu!” – i właśnie w tym momencie powstaje pierwsza błędna teza, którą samotny rodzic powinien, jak najszybciej, odrzucić. Bardzo często nasze ograniczenia tkwią tylko w naszej głowie: istnieje masa możliwości by wygospodarować czas na spotkanie – można zostawić dzieci na kilka godzin z babciami, dziadkami, ciotkami, wujkami, przyjaciółką, nianią, byłym lub drugim rodzicem. Ale jeśli te rozwiązania Cię nie przekonują, może problem tkwi gdzie indziej: Czy napewno jesteś gotowa/gotowy, by zacząć nowe życie? Czy na pewno zostawiłeś przeszłość za plecami? Czy brakuje Ci szczęścia na co dzień? Pamiętaj! Mając dzieci jesteśmy odpowiedzialni za ich szczęście, a szczęśliwy rodzic to szczęśliwe dzieci! Wiec zacznij dbać o siebie! 

Co pisać podczas konwersacji na portalu randkowym dla samotnych rodziców?

Prawdę, zawsze mów prawdę. Niezależnie od tego czy Twój rozmówca jest też samotnym rodzicem, czy też nie – Ty od razu go poinformuj o swojej sytuacji rodzinnej, także napisz o tym w swoim profilu na portalu randkowym dla samotnych rodziców. W ten sposób, między innymi, od razu odrzucisz tych, którzy nie chcą rozpoczynać tego typu relacji, ale za to przyciągniesz do siebie tych, dla których Twoje potomstwo nie stanowi problemu w dalszym poznawaniu się Wam nawzajem.

dziewczyna pisze na laptopie

A co powiedzieć dzieciom?

Nie da się ukryć próby bycia szczęśliwym, no i po co? Ale najważniejsze jest, by Twoje dzieci wiedziały, że są najważniejsze. Lecz dobrze jest zaznaczyć, że lubisz spotykać się też z innymi ludźmi i może być, wśród nich znajdzie się ktoś, kto Cię szczególnie zainteresuje. Ale nigdy nie lekceważ pytań swoich dzieci i,o ile jest to możliwe, staraj się odpowiadać na nie jasno i delikatnie, w zależności od wieku i charakteru dziecka. Ważne jest też, żeby dzieci wiedziały, że nie zmuszasz ich do spędzania czasu z Twoim nowym partnerem, czy partnerką. Pamiętaj, że nawet jeśli Twój nowy partner, czy partnerka jest dla Ciebie odpowiedni/a, nie znaczy to, że będzie tak samo odpowiedni/a dla Twoich dzieci. Daj Wam czas na wzajemne poznawanie się i nie podejmuj pochopnych decyzji, szczególnie tych, które mogą uczynić krzywdę Twoim dzieciom.

Jakie korzyści płyną z dołączenia do serwisu randkowego dla samotnych rodziców? 

1. Poznajesz podobnie myślących ludzi z podobnymi zainteresowaniami

Jeśli jesteś rodzicem samotnie wychowującym dzieci, to dobrze wiesz, że znalezienie kogoś, kto pasuje do Twojego stylu życia jest trudne i jednocześnie niezbędne, w przypadku jeśli już wiesz, że chcesz ułożyć sobie życie uczuciowe na nowo. I właśnie dlatego top portale randkowe dla samotnych rodziców dają świetną możliwość poznania ludzi o podobnych poglądach. Czytając informacje profilowe innych użytkowników sam/a możesz wybrać, kto jest dla Ciebie odpowiedni. W łatwy sposób możesz przesłać do niej/niego wiadomość. Serwisy randkowe znacznie skracają czas i wysiłek potrzebny do znalezienia partnera.

2. Możesz połączyć się z innymi samotnymi rodzicami

Platformy do nawiązywania nowych znajomości pozwalają samotnym rodzicom na rozmowę z innymi samotnymi rodzicami. Dzięki temu oni mogą dzielić się doświadczeniami, trudnościami i radościami wynikającymi z faktu posiadania potomstwa, udzielać sobie nawzajem porad, a także umawiać się na wspólne spędzanie czasu razem z pociechami.

Reasumując: to, że zostałaś/łeś sam z dziećmi na wychowaniu wcale nie oznacza, że zbudowanie nowej relacji jest niemożliwe. Dzięki portalom randkowym dla samotnych rodziców otwierają się przed Tobą drzwi do nowego szczęścia Twojego i Twoich dzieci.