Kismia

Platforma dla dojrzałych ludzi, którzy szukają miłości

Oneamour
Oneamour
Oneamour

Miejsce spotkań ludzi, którzy mają wspólne cele i zainteresowania

eDarling

Platforma do nawiązywania znajomości w swoim mieście

StoryLoves

Ogromna baza ankiet samotnych mężczyzn i kobiet

W każdym wieku pragniemy miłości, czy przyznajemy się otwarcie, czy nie. Nie zawsze chodzi tylko o pożądanie, ale po prostu o chęć spędzenia czasu z drugą osobą, rozmowa, nawet wspólne rytuały jak poranna kawa. Tego ludziom samotnym brakuje najbardziej. Jakoś w społeczeństwie zakorzenione jest też przeświadczenie, że osoby starsze nie są utożsamiane z potrzebą miłości i bliskości, a jest to przecież krzywdzące. Każdy zasługuje na miłość, niezależnie od wieku. A że coraz więcej osób starszych sięga po internet, warto też zaproponować im pomoc przy wyszukaniu jakiejś ciekawej osoby do rozmowy, a może nawet do czegoś więcej? Poniżej przedstawimy więc kilka informacji na temat randkowania u osób dojrzałych.

Najlepsze strony dla dojrzałych randkowiczów

Zalety randkowania z osobą dojrzałą

Pomimo tego, że niesłusznie pomija się randki z dojrzałymi kobietami, taka relacja może wnieść do życia naprawdę dużo dobrego. Panów też to dotyczy. A oto kilka przykładów:

  1. Dużo wolnego czasu. Osoby będące na emeryturze często są jeszcze w sile wieku, a do tego nie mają zobowiązań w stylu pracy. Mogą więc poświęcić ten czas na nawiązywanie nowych relacji, oddaniu się pasjom i przyjemnościom. Osobom takim może doskwierać samotność, a poznając nową osobę, może to wnieść do życia dreszczyk emocji, za czym człowiek zaczyna tęsknić z czasem, kiedy sam niekoniecznie jest w stanie sobie dostarczyć takie emocje właśnie.
  2. Niezależność. Oprócz braku zobowiązań związanych z pracą, odchodzą w przeważającej części zobowiązania rodzinne, czyli wychowanie dzieci, bo w większości przypadku dzieci są już dorosłe, mają swoje życie, łatwiej jest więc skupić się na sobie i swoich potrzebach. Oczywiście, to nie znaczy, że rodzina znika z życia, ale po prostu każdy ma swoje zajęcia i dlatego też osoba starsza może poszukać miłości po raz kolejny.
  3. Dopasowanie w strefie intymnej. Pomimo tego, że panowie wybierają kobiety sporo od siebie młodsze, a nie dojrzałe kobiety, to te drugie mogą być lepszym wyborem pod względem kompatybilności seksualnej. Z wiekiem libido się zmienia, u niektórych zmniejsza się i fajnie jest dopasować się z osobą, która poziomem libido zbliża się do naszego poziomu. Oszczędzi to nieporozumień i potencjalnych rozczarowań sobą nawzajem, a jakby nie było bliskość intymna jest bardzo ważnym elementem każdego związku.

Jakie strony wybrać? 

Najważniejszą opcją, którą należy się kierować przy wyborze strony, jest odpowiedzenie sobie na podstawowe pytania, takie jak:

  • czego szukam? Poważnego zobowiązania, czy raczej czegoś krótszego?
  • czy jestem otwarty/otwarta na zmiany w swoim życiu, jak na przykład przeprowadzka?
  • jakie są moje zainteresowania? Czy jest szansa na znalezienie wspólnych zainteresowań?
  • czy osoba, którą poznałem/poznałam, wzbudza moje zaufanie?
para na randce

To kilka podstawowych pytań, które warto sobie zadać podczas rozpoczynania ścieżki randkowej w sieci. Zawsze warto wymienić się kilkoma wiadomościami, nie zawsze musi się to skończyć jakąś deklaracją. Ale będzie to na pewno jakaś miła odmiana, szansa na poznanie kogoś wartościowego. Pamiętajmy jednak, że jeśli dana osoba sprawia, że czujemy się niepewnie, to raczej nie ma sensu ciągnąć takiej znajomości. Dodatkowo, zaoszczędzimy sobie stresów, jeśli nie mamy pewności co do zamiarów danej osoby. Bądźmy przede wszystkim ostrożni. Nie podawajmy swoich danych wrażliwych na tacy. Co prawda, większość stron ma zabezpieczenia, ale to nas nie ochroni, jeśli podamy niewłaściwej osobie chociażby swój adres zamieszkania. Bądźmy wyczuleni i jakiekolwiek podejrzane obawy od razu albo skonfrontujmy z daną osobą, albo po prostu nie kontynuujmy znajomości.

Dodatkowe informacje

Kolejna sprawa, to określenie jasnych zasad, jeśli już decydujemy się spotkać z osobą z sieci. Dotyczy to zarówno stron w Polsce, jak i portali zagranicznych. Bardzo często portale oferują zabezpieczenia użytkownika, więc jeśli ktokolwiek zostanie przyłapany na próbie oszustwa, wyłudzenia pieniędzy czy innych, łamiących regulamin sytuacji, ma natychmiast zablokowane konto. Więc jeśli spotkamy się już z jakąś osobą w świecie rzeczywistym, warto najpierw umówić się raczej na neutralnym gruncie, w stylu kawiarnia czy restauracja, a nie u siebie w domu. No i mając już w większości dorosłe dzieci, nie zaszkodzi im wspomnieć, że mamy zamiar wybrać się na randkę. Nie muszą znać szczegółow, ale wystarczy chociażby podać nazwę miejsca, w którym mamy zamiar się spotkać i będziemy o tyle spokojniejsi, że ktokolwiek wie, gdzie się znajdujemy, w razie gdyby z jakichś względów randka poszłaby nie po naszej myśli. No i w razie czego, łatwiej będzie się ewakuować, gdy coś nam się w tej osobie nie spodoba. 

Podsumowanie

Niestety pandemia nie jest zbyt sprzyjającą chwilą, żeby szukać miłości, zwłaszcza, jeśli wirus stwarza największe zagrożenie osobom dojrzałym. Może to znacznie ograniczyć pole do spotkań. Co nie znaczy, że jest to całkowicie niemożliwe. Działając zgodnie z obostrzeniami, raczej nie ma powodów do niepokoju. Przy sprzyjającej pogodzie przecież możemy spotkać się na świeżym powietrzu, zawsze będzie więc łatwiej odetchnąć niż gdzieś w przestrzeni zamkniętej. Plusem tej sytuacji jest to, że zawsze możemy zostać przy spotkaniach wirtualnych, jeśli nie czujemy się na siłach, żeby podróżować. A zawsze taka rozmowa przez kamerę czy po prostu telefon już może zdecydowanie poprawić samopoczucie i dodatkowo, wnieść jakiś element zaskoczenia do naszego życia, którego czasem może brakować w późniejszym wieku. Czasem w sieci znajdują się miłości, a czasem przyjaźnie, które też są tak bardzo cenne, zwłaszcza w ciężkich czasach. Warto więc dbać o te znajomości i jeśli nadarzy się stosowna okazja, to wtedy wybrać się na spotkanie, miejmy nadzieję już w lepszych, spokojniejszych i zdrowszych czasach.

piękna para

FAQ

1. Gdzie można znaleźć portale randkowe dla osób dojrzałych?

Wystarczy wpisać w wyszukiwarce hasło “portale randkowe dla osób dojrzałych” i pojawi nam się kilka wyników wyszukiwania.

2. Czy muszę coś płacić, żeby zarejestrować się na takim portalu?

To zależy już od konkretnej strony. Większość stron ma darmową rejestrację, ale na przykład do dyspozycji użytkownika oferuje profil podstawowy. Płatne opcje mogą zawierać na przykład wyższą pozycję w wynikach wyświetlania, możliwość wysłania większej ilości wiadomości, czy zaproszenia większej ilości znajomych. Warto takie informacje sprawdzić w regulaminie strony, która ma obowiązek taki regulamin czy zasady korzystania umieścić na swojej stronie internetowej, w łatwym do znalezienia miejscu, tak żeby każdy użytkownik mógł się z nimi zapoznać.

3. Czy są w sieci portale zagraniczne dla osób dojrzałych?

Jak najbardziej. Musisz wtedy wpisać wyżej wymienioną frazę na przykład w języku angielskim, albo ustalić region zainteresowania już na konkretnej stronie.